Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Mladá Boleslav a Vantaa propojí spolupráci i ve florbale

 
 

21. května 2017, Redakce

První náměstek primátora Města Mladá Boleslav Jiří Bouška a předseda Sportovní komise Města Mladá Boleslav Tomáš Pacák od neděle 14. května do středy 17. května navštívili partnerské finské město Vantaa, kde mimo jiné jednali o možnosti obnovení spolupráce sportovních klubů obou měst včetně florbalu.

Dříve úzké vazby mezi sportovci z Mladé Boleslavi a z Vantaa se v posledních letech přerušily. Díky nynějšímu pobytu boleslavských zástupců ve Finsku by mělo dojít k jejich postupné obnově. Napomohlo tomu setkání předsedy Sportovní komise Města Mladá Boleslav Tomáše Pacáka s Veli-Matti Kallislahtim, ředitelem odboru sportu ve Vantaa.

“Řešili jsme možnosti výměnných pobytů sportovců zejména pro mládež - z fotbalových, hokejových, atletických či florbalových klubů. Obě strany k tomu mají velice vstřícný postoj,” komentuje setkání Tomáš Pacák.


Sportovní spolupráce. Veli-Matti Kallislahti, ředitel odboru sportu ve Vantaa, při jednání s Tomášem Pacákem.

Generální manažer boleslavského florbalového klubu se ve Vaanta sešel též s Matti Keränenem, prezidentem tamního florbalového klubu Tikkurilan Tiikerit.

“Jedná se o elitní mládežnický florbalový oddíl ve Finsku, který se soustředí na výchovu mladých hráčů a svého zástupce měl i na nedávném mistrovství světa juniorů ve Växjö. Mimochodem, A tým Tikkurilan Tiikerit nyní postoupil do druhé nejvyšší soutěže dospělých,” říká Pacák. “Ve městě funguje také druhý velký klub SB Vaanta s kvalitním ženským týmem. Chtěli bychom navázat spolupráci v obou složkách. Domluvili jsme se, že s výhledem na rok 2018 budeme řešit možnosti výměnných pobytů.”


Seminář. Boleslavská výprava se účastnila řady společenských a slavnostních akcí. První náměstek primátora Jiří Bouška prezentoval při semináři úlohu měst v globalizovaném světě.

Součástí čtyřčlenné výpravy do Vaanta byli též ředitel Infocentra Mladá Boleslav Gérard Keijsper a Ludmila Gavurová z Kultury města Mladá Boleslav, kteří jednali o možnosti výstavy v Mladé Boleslavi uspořádané finskými partnery v příštím roce.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner