Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Na Bohemia Trophy 2018 přijedou dva týmy ze švédské superligy

 
 

22. května, Redakce

Bohemia Trophy, společný projekt klubů Technology Florbal Mladá Boleslav a ACEMA Sparta Praha, bude mít atraktivní pokračování. Na druhý ročník mezinárodního turnaje dorazí IBK Dalen a Linköping Innebandy, elitní kluby švédské superligy. Vedle pořádajících týmů se představí fanouškům také finský SB Welhot a slovenská reprezentace. Hrát se bude od středy 13. června do neděle 17. června v Mladé Boleslavi a v Praze.

Mladá Boleslav a Sparta opět přivedou do Česka v letním čase florbalové hvězdy. Před rokem přijel se švýcarským klubem Langnau i kapitán švédské reprezentace Johan Samuelsson. Jeho krajané Max Wahlgren a Simon Palmén nyní budou hlavními hvězdami Linköpingu, za který nastupuje i nejlepší český florbalista Matěj Jendrišák (aktuálně v rekonvalescenci po zranění). Na loňskou účast naváže IBK Dalen, do jehož sestavy patří hvězdné stálice Ketil Kronberg, Jonas Svahn či Mans Parsjö Tegnér.

Houževnaté Slovensko chystající se na prosincové mistrovství světa v Praze spoléhá na talentovaného Michala Dudoviče ze švýcarského Wileru, pro fanoušky bude neokoukaný také SB Welhot, klub z nejvyšší finské soutěže.

První místo na turnaji obhajuje Mladá Boleslav, která se představí doma poprvé coby mistr Tipsport Superligy. Zajímavé bude sledovat také počínání Sparty, která na jaře pronikla do ligového semifinále. Za Boleslav si na Bohemia Trophy poprvé zachytá talentovaný brankář Petr Musil, Spartu už v mezisezonním čase posílili Radim Křenek a Jakub Burian.

“Jsme rádi, že českým fanouškům opět po roce můžeme ukázat florbal v tom nejatraktivnějším mezinárodním balení. Pokračujeme v ambici vytvořit tradiční akci s těžištěm mezi Mladou Boleslaví a Prahou v termínu, který přeruší dlouhé období bez zápasů a který je pro zahraniční kluby velmi zajímavý. Těšíme se na boleslavské hřiště, kde si zahrajeme poprvé po zisku českého titulu. Dlouhodobě deklarujeme prioritu podstupovat v přípravném období zahraniční konfrontace, což je v sezoně 2018/2019 umocněné naší účastí na Poháru mistrů, kde budeme reprezentovat český florbal,” řekl generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

Šest účastníků Bohemia Trophy je stejně jako před rokem rozděleno do dvou tříčlenných skupin. V Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi kromě domácího týmu budou soupeřit Linköping a Welhot. V aréně na Podvinném Mlýně se utkají Sparta, Dalen a reprezentace Slovenska. Vítězové skupin postoupí přímo do semifinále, ostatní týmy čeká čtvrtfinále. Všechny zápasy play-off se hrají v Mladé Boleslavi.

“Těší nás, že si opět zahrajeme náročné mezinárodní zápasy ve vysokém tempu proti kvalitním soupeřům. První ročník se po organizační i sportovní stránce velmi povedl. S mladoboleslavským vedením máme podobný pohled na florbal, sdílíme florbalovou vizi i vysoké pracovní nasazení. Bohemia Trophy je jedním z těch větších společných projektů mezinárodního formátu a jsme rádi, že našim hráčům můžeme nabídnout takovou konfrontaci. Zajímavé pro nás také je, že se na turnaji oproti loňsku představí tři nové týmy, se kterými jsme nikdy mezinárodní utkání nehráli,” řekl sportovní manažer ACEMA Sparta Praha Jaroslav Berka.

Partnerem Bohemia Trophy je  Salming, akci též výrazně podporuje Statutární město Mladá BoleslavStředočeský krajŠKO-ENERGO. Předprodej vstupenek na zápasy v Mladé Boleslavi bude probíhat v síti Ticketportal.

Bohemia Trophy 2018

Program základní skupiny A v Mladé Boleslavi
středa 13. června, 19.00: Technology Florbal MB - Linköping Innebandy
čtvrtek 14. června, 19.00: Technology Florbal MB - SB Welhot
pátek 15. června, 18.00: Linköping Innebandy - SB Welhot

Všechny turnajové aktuality včetně kompletního programu sledujte na  www.bohemiatrophy.cz.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner