Technology florbal Mladá Boleslav

Na Polish Open reprezentovali čtyři boleslavští hráči

 
 

12. září 2016, Redakce

David Rytych, Jan Jelínek, Jiří Curney a Jakub Gruber z Technology Florbal Mladá Boleslav od pátku 9. září do neděle 11. září reprezentovali Česko na Polish Open ve Vratislavi. S florbalovým národním týmem skončili druzí.

Mladoboleslavský florbalový klub měl v české reprezentaci nejsilnější zastoupení, nominováni byli čtyři jeho hráči. Společně s kapitánem národního týmu Janem Jelínkem také kanonýr Jiří Curney, brankář David Rytych a premiérově i útočník Jakub Gruber. Jedenadvacetiletý debutant skóroval dvakrát proti Polsku.

Reprezentaci táhl Jiří Curney, jenž ve čtyřech zápasech nasbíral 10 kanadských bodů (5+5) a ovládl produktivitu českého týmu.

David Rytych odchytal utkání proti domácímu Polsku (16:4) a finále proti Finsku (3:4).

“Po lehčích zápasech proti Polsku a Slovensku jsme odehráli kvalitní utkání i s Norskem. Ve finále proti Finům na nás trochu padla únava a nedokázali jsme přehrát jejich obranu,” řekl boleslavský gólman David Rytych.

Ve stejném termínu se připravovala i juniorská reprezentace na soustředění v Teplicích a Technology Florbal Mladá Boleslav zastupovali útočník Jakub Bína a obránce Filip Zakonov.

Nyní už se všichni reprezentanti připojí zpět k boleslavskému týmu a budou se chystat na start Tipsport Superligy. Mladá Boleslav rozehraje sezonu 2016/2017 v neděli 18. září zápasem v Kladně od 17 hodin.

České výsledky na Polish Open, základní skupina: Česko - Slovensko 11:0, Česko - Polsko 16:4, semifinále: Česko - Norsko 6:2, finále: Česko - Finsko 3:4.

Video: Boleslavský obránce Jan Jelínek mluví o Polish Open

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner