Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Natěšený Curney: Čeká nás malá olympiáda

 
 

20. července 2017, Redakce

Už se to blíží. Florbal se předvede na Světových hrách, do polské Vratislavi míří s českou reprezentací i čtveřice hráčů Technology Florbal Mladá Boleslav. "Bude to pro nás taková malá olympiáda. Moc se těším," říká útočník Jiří Curney.

Ve čtvrtek ostrý rozjezd proti finským světovým šampionům, v pátek bitva s domácími Poláky. A o víkendu závěrečné zápasy - snad o medaile.

Jak je česká reprezentace připravena na vrchol uprostřed léta?

Takhle velkou akci v období letní přípravy zažijeme poprvé. Sám jsem zvědavý, v jaké formě budou všechny týmy - i my. Měli jsme herní soustředění v Liberci, ale jinak moc kontaktu s hokejkou nemáme.

Pomůže vám v tomhle ohledu nedávní herní vytížení z Bohemia Trophy?

Určitě. Pro mě bylo super, že jsem si mohl zahrát plnohodnotné zápasy proti kvalitním soupeřům v tomhle termínu. Pro nás z Bolky je to určitě plus, beru to pozitivně. Uvidíme, jak se to na nás projeví ve Vratislavi.

Hrát se bude v netradičním formátu: třetiny budou o pět minut kratší a týmy mohou využít jen 14 hráčů. Co to bude znamenat?

Bude se hrát na dvě formace, což se na mezinárodní úrovni už moc neděje - rozhodně ne od začátku zápasu do konce. Bude to fyzicky náročné, ale pro fanoušky určitě zajímavé.

Změní se tím celkový obraz hry?

Myslím, že ne. Ukáže se, jak je na tom kdo fyzicky. Možná se trochu přizpůsobí taktika, ale nečekám brutální změny kvůli jednomu turnaji. Týmy budou dál spoléhat na to, co jim vychází.

Co řeknete o českých ambicích?

Ve skupině máme Finy a Poláky, na to musíme koukat ze všeho nejdřív. Čeká nás rychlý turnaj, navíc v létě, a když se sejde pár věcí, určitě můžeme udělat dobrý výsledek.

Povede vás trenér Kettunen. Povězte, jaký vlastně je?

Převládá u mě kladný dojem. Je pozitivní, má nové poznatky, přišel s novým stylem, který se učíme. Naposledy vedl mistry světa, což je výborná vizitka. Teď ho zažijeme poprvé při zápasech na střídačce.

Co pro vás znamená účast na akci zaštítěné Českým olympijským výborem?

Moc se těším. Čeká nás událost, která má přesah přes florbal. Budeme na akci společně s dalšími sporty a dalšími sportovci. Taková malá olympiáda.

Navíc s vámi budou v týmu další tři Boleslaváci.

Vždycky je příjemné být na podobné akci s někým z klubu. Myslím, že z toho má radost i vedení klubu, že se naši hráči dostávají do reprezentace v takovém počtu - tím spíš na akci, která má omezenou kapacitu. Pro nás i pro klub je to plus. Zkušenosti pak můžeme prodat v zápasech za Bolku.

FAKTA: Světové hry v polské Vratislavi

Konají se od 20. do 30. července. Florbalový turnaj je na programu od čtvrtka 27. července do neděle 30. července, účastní se ho šest zemí.

Skupina A: Finsko, ČESKO, Polsko.
Skupina B: Švédsko, Švýcarsko, USA.

České zápasy v základní skupině:
Čtvrtek 27. července, 12.00 vs. Finsko
Pátek 28. července, 17.30 vs. Polsko

Jelínek bude chybět

Z účasti na Světových hrách se musel omluvit český kapitán Jan Jelínek, který je v rekonvalescenci po zranění, které utrpěl při Bohemia Trophy na přelomu června a července. V české nominaci jej nahradil Milan Garčar.

Společně s Curneyem budou na Světových hrách z boleslavského týmu brankář Lukáš Bauer a útočníci Milan Tomašík a Jakub Gruber.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner