Technology florbal Mladá Boleslav

Ostrostřelce z přípravky čeká derby proti FA MB

 
 

20. ledna 2015, Aleš Tůma

Tým přípravky odehrál první turnaj nového roku s dvěma zásadně odlišnými pocity. Ve třech utkáních své soupeře naši prckové přestříleli, z toho ve dvou s velmi výraznou převahou, na druhou stranu se museli také psychicky vypořádat s druhou prohrou v sezóně. Nyní se těší na další ligový turnaj, v neděli 25. ledna v Benešově.

Na minulém turnaji v neděli 11.1. naše přípravka nedala sebemenší výsledkovou šanci pražským Wizards (18:1) a Vosám (18:2), zuby-nehty s našimi florbalisty drželo krok Kladno (7:4). Aby neskončili boleslavští mladíci po turnaji příliš "na hrušce", odešli poraženi 1:3 od týmu Sokol Rudná. Zklamání hráčů bylo překvapivé, přeci jenom jsou zvyklí v probíhající sezóně sbírat téměř výhradně vítězné triumfy. Z trenérského pohledu prohra důležitá.

Nadcházející neděli 25. ledna čekají naše borce soupeři, se kterými měli v této sezóně již zápasovou čest. A to vždy zatím vítěznou. V benešovské hale ZŠ Jiráskova se bude přípravka snažit rozšířit svou letošní pozitivní bilanci znovu proti Wizards Praha, dále proti Tatranu Střešovice, domácímu Benešovu a na závěr v boleslavském derby proti FA MB. Ti nás hned na prvním domácím turnaji trochu potrápili, tak očekávejme znovu vyrovnaný a vypjatý duel. O pořádnou motivaci určitě nebude mít nouzi Filip Bergman (na obrázku v modročerném dresu zády), který ještě v minulé sezóně florbalově válčil právě v barvách boleslavské FA. Nyní plní roli týmového tahouna v naší přípravce, zároveň také již sbírá zkušenosti s pětkovým florbalem v kategorii elévů.

Kluci v neděli zamakají a výsledkově se zaradují, aby s dobrými pocity strávili dlouhou dvouměsíční ligovou přestávku zapříčiněnou jarními prázdninami.Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner