Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Petr Kološ nebude pokračovat v Mladé Boleslavi

 
 

25. května, Redakce

Superligový kádr Technology Florbal Mladá Boleslav opouští Petr Kološ. Dvaatřicetiletý obránce odehrál v boleslavském klubu čtyři sezony, v nichž patřil k oporám týmu. Jeho budoucnost se nyní řeší.

Petr Kološ přišel do Mladé Boleslavi před ročníkem 2014/2015 ze švýcarského Rychenbergu. Během čtyřletého působení přispěl ke dvěma triumfům v Poháru České pojišťovny (a dalším dvěma účastem ve finále), v lize s Boleslaví získal bronz, dvě stříbra a na jaře dosáhl na vysněný titul. V Superfinále vstřelil Vítkovicím gól na 3:3. Během angažmá v Mladé Boleslavi se prosadil i do českého reprezentačního kádru pro mistrovství světa 2016 v Rize (4. místo).


Mistři. Petr Kološ (vpravo) s boleslavským kapitánem Petrem Novotným při Superfinále 2018.

Nyní je boleslavské angažmá Petra Kološe uzavřeno, což vysvětluje sportovní manažer a trenér superligového týmu Jan Pazdera: “Bylo to nesmírně těžké rozhodování. Petr je stále špičkový hráč, na svém postu patří k tomu nejlepšímu v lize a podílel se na našich úspěších včetně titulu. Už v prvních dvou letech jsem musel dělat řadu kompromisů, abychom s Petrem vycházeli. V posledním roce ze tří společných se však naše spolupráce, pohled na florbal i mezilidská rovina natolik zkomplikovaly, že spolupráce z mé strany není dál možná. Proto jsem udělal toto rozhodnutí.”

Petr Kološ o vzniklé situaci říká: "V průběhu právě skončené sezony jsem přemýšlel o tom, že skončím s florbalem, protože mě hra nebavila a měl jsem k ní připomínky. Po konci sezony jsem se rozhodl, že chci v klubu zůstat a pokračovat v kariéře, ale bylo mi trenérem sděleno, že se mnou již nadále nepočítá. Děkuji fanouškům Mladé Boleslavi za společné čtyři roky. Jsem rád, že jsem pomohl klubu k prvnímu titulu v historii a klukům přeji hodně štěstí do dalších sezon. Nyní přemýšlím, co bude dál. Zda budu pokračovat v jiném klubu, nebo ukončím kariéru."

Generální manažer Tomáš Pacák doplňuje: “Petr Kološ je silně spojený s poslední etapou našeho vzestupu, sportovně nám velmi pomohl a zažili jsme krásné chvíle. Udělali jsme Petrovi podmínky k hezkému životu, nejen sportovnímu, ale také studijnímu a profesnímu, což mě těší. Během čtyř let v Mladé Boleslavi dokončil inženýrské studium na Škoda Auto Vysoké škole, v průběhu kombinovaného studia byl v klubu zaměstnán jako šéftrenér mládeže a trenér juniorského týmu a po úspěšných státnicích získal perspektivní zaměstnání v mladoboleslavské automobilce. I tato nepříjemná situace, kterou nyní musíme řešit, patří k vrcholovému sportu. Trenér, kterému dávám důvěru já, musí chovat důvěru vůči svým hráčům. A pokud tohle nefunguje, není spolupráce možná. Jsem rád, že se nám podařilo dokončit sezonu 2017/2018 úspěšně, protože v jejím průběhu jsem měl pocit, že krize mezi Petrem Kološem a trenérem Honzou Pazderou je opravdu hodně hluboká.”

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner