Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Petr Musil: Boleslav je pro mě velká příležitost. Mám rád dril

 
 

16. května, Redakce

Tento týden ho zajímají především knížky, protože právě dokončuje maturitu. Ještě než ale devatenáctiletý Petr Musil “přestoupí” ze střední školy na vysokou, vyřešil svůj sportovní transfer. Ze Sokola Pardubice se přesouvá do Technology Florbal Mladá Boleslav.

Potěšil vás boleslavský zájem? Či snad dokonce překvapil?

Určitě obojí. Samozřejmě, že to pro mě bylo překvapení. Myslím, že by to bylo překvapení pro každého hráče v mém věku.

S kým jste se nejvíce radil o svém budoucím klubu?

Hodně jsme to probírali doma. Nešlo ani tak o to florbalové rozhodnutí. V něm jsem měl hned jasno, že je to pro mě velká příležitost. Chtěl jsem se ale rozhodnout zodpovědně a být si jistý, že to zvládnu. Doma mě hodně podpořili, tak to dopadlo a díky tomu teď můžeme dělat tento rozhovor.

Takže pojďme k jedné zajímavosti. Jste první posila, kterou Boleslav oznamuje po titulu.

Aha, to jsem si vlastně vůbec neuvědomil. Je to pro mě pocta a současně i velká výzva.

Jaké máte představy o působení v Boleslavi? Co očekáváte?

Přesnější představy budu mít, až se lépe seznámím s novým prostředím, trenéry a spoluhráči. Očekávání určitě mám, ale ta by měla jít ruku v ruce s kvalitou mého výkonu.

Zmínil byste něco, na co se obzvlášť těšíte?

Určitě se těším na trénink. Já jsem do čtrnácti let hrál tenis za Prostějov a tam nás vůbec nešetřili. Mám rád dril a trénink ve vysokém tempu. Myslím, že v Boleslavi se mi ho dostane dostatek. (směje se) Taky se těším na spolupráci s trenérem gólmanů. V Pardubicích jsme ho měli také a jsem přesvědčený, že to je důležitý prvek realizačního týmu.

Vaším parťákem teď bude Lukáš Bauer. Bude pro vás zajímavé být po boku reprezentačního gólmana?

Určitě i to hrálo v mém rozhodování roli. Na spolupráci s Lukášem se moc těším a doufám, že vytvoříme silnou dvojici. Rád se inspiruji těmi nejlepšími a věcmi, které fungují.

Ještě na jaře jste byl boleslavským protivníkem ve čtvrtfinále play-off, odchytal jste větší část série. Byla to proti Bolce fuška?

V sezoně jsem nastupoval převážně proti těm nejlepším týmům – Boleslavi, Vítkovicím a Chodovu. Proto jsem nebyl moc překvapený, že to na mě ve čtvrtfinále lítalo zleva, zprava… Každé utkání proti takovým týmům je pro brankáře výzva. Snad mě jen trochu mrzelo, že se nám nepodařilo dotáhnout to třetí utkání ve čtvrtfinálové sérii. Tam jsme měli asi největší šance.

K vaší současnosti. Pokud se nepletu, teď maturujete. Jak to jde?

Je to pravda. Tento týden ležím převážně v knížkách, protože v pátek mám poslední ústní zkoušky. Zatím to jde velmi dobře a snad to i dobře dopadne. Maturuji na jazykovém gymnáziu PSJG v Hradci Králové.

A vaše další plány? Teď řešíte i místo bydliště s ohledem na další studium a florbal, že?

Teď je toho k ladění skutečně hodně. Co se týče školy, tak jsem už přijatý na ČVUT do Prahy. Budu studovat na Masarykově ústavu ekonomii průmyslových podniků. Podrobnosti teď řešíme, ale zatím to vypadá tak, že budu bydlet v Praze i Boleslavi. Vše se upřesní na základě tréninkových plánů. Je mi jasné, že to bude vyžadovat docela velkou flexibilitu. Náročné to bude hlavně v prvním roce na škole, ale věřím, že to dokážu zvládnout.

Logicky už máte za sebou první povídání s generálním manažerem Tomášem Pacákem i trenérem Janem Pazderou. Jaký na vás udělali dojem?

Bylo to pro mě velmi zajímavé a příjemné setkání. Dozvěděl jsem se vše o mém - v tu chvíli případném - působení v Boleslavi, strukturovaně a jasně. Měl jsem z toho moc dobrý dojem a domů jsem jel s „velkou“ hlavou. Doufám, že jejich důvěru nezklamu.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner