Technology florbal Mladá Boleslav

Posila do boleslavské obrany. Přichází Petr Krzyžanek

 
 

12. srpna 2015, Redakce

Po pondělním příchodu ofenzivního esa Jana Natova posiluje Technology Florbal Mladá Boleslav také obranné řady. Z FBC Ostrava přestupuje Petr Krzyžanek, s klubem se dohodl na pětileté spolupráci.

“Petr nastupuje v extralize spoustu let, stabilně byl lídrem ostravského týmu a věděli jsme, že mu končí smlouva. Je zvyklý být lídrem, má reprezentační minulost a věříme, že také budoucnost. Stále je před svým výkonnostním vrcholem,” řekl generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák na adresu 26leté posily.

Krzyžanek patřil mezi hlavní tahouny Ostravy, dříve hrál nejvyšší soutěž také za rodný Třinec. “Očekávám od Petra, že posune dopředu naši rozehrávku. Je silný na balonku a může být rozdílovým hráčem, který bude rozhodovat zápasy. Věřím, že v Mladé Boleslavi dokáže využít svůj potenciál na maximum,” uvedl trenér Jan Pazdera.

Urostlý obránce se připojil k novému týmu hned v červnu při startu letní přípravy. “Po šesti letech v Ostravě je pro mě přestup velkou motivací. Hledal jsem nové výzvy a Mladá Boleslav je hodně ambiciozní. Posunul jsem se i životně díky bydlení a práci, s čímž mi boleslavský klub pomohl,” řekl Krzyžanek.

V obou svých předchozích angažmá - Ostravě a Třinci - nastupoval s kanonýrem Jiřím Curneyem, skorovrstevníci (Krzyžanek je o necelé tři měsíce starší) spolu začínali už v třineckém dorostu. Mladá Boleslav bude jejich třetím společným působištěm.

“Petra pojí úzké osobní vazby na hráče ze svého rodného regionu včetně Jirky Curneyho, se kterým sportovně vyrostl. I to považuji za výhodu,” podotkl Pacák.

Krzyžanek uzavřel s Mladou Boleslaví dohodu na pět let, zápasovou premiéru podstoupil v úterním přípravném utkání proti FbŠ Bohemians.

Šel jsem za velkými cíli, těší se Krzyžanek

strom

Role lídra mu v Ostravě pasovala, jenže Petr Krzyžanek myslí i na velké týmové úspěchy, ke kterým měl v FBC daleko. “Boleslavský klub má na rozdíl od Ostravy velké cíle, takže jsem za nimi šel,” říká nová posila obranných řad.

Cítite, že už jste se potřeboval posunout?

Přesně tak. Po šesti letech v Ostravě jsem hledal nové výzvy a Mladá Boleslav je hodně ambiciozní. Je tu velmi kvalitní kádr s obrovskou konkurencí. Posunul jsem se i životně díky bydlení a práci, s čímž mi boleslavský klub pomohl.

Jaké jsou vaše první boleslavské dojmy?

Měl jsem nějaká očekávání, ale realita to všechno překonala. V Boleslavi máme péči skoro jako na profesionální úrovni, hlavně generální manažer Tomáš Pacák se o nás stará jako o vlastní děti. Ve srovnání s Ostravou je to nebe a dudy.

A herně? Jak se cítíte?

Zatím to není takové Nagano. Mám nové spoluhráče, takže se teprve sehráváme a všechno dolaďujeme.

Jednoho hráče ale znáte hodně dobře.

To je pravda. S Jirkou Curneyem jsme spolu hráli v dorostu i v juniorce v Třinci, pak i v Ostravě. Ale těšil jsem se na celý kolektiv, protože vím, jací jsou tu hráči. V Ostravě jsem musel neustále přemýšlet, co a jak bude. Zato tady mám z florbalu radost.

Vyptával jste se Curneyho, jak to v Boleslavi chodí?

Samozřejmě. Popisoval mi to a všechno se naplnilo. Jsem nesmírně spokojený, že jsem do Boleslavi přišel.

Už za sebou máte i první zápas proti Bohemians a byla to vlastně dvojitá premiéra. Vedle vás hrál boleslavský talent Filip Zakonov.

Se Zakym už jsem hrál na soustředění. Nevěděl jsem, kolik mu je let, a když mi Karas řekl, že mu je šestnáct, tak jsem docela koukal. Je super, že už v takovém věku začíná hrát s muži. Hrozně mu to pomůže - jak do juniorské ligy, tak později v návaznosti na dospělé.

Teď je před vámi Czech Open. Těšíte se?

Elitu jsem dlouho nehrál, jedu na Czech Open po třech letech. Jsem zvědavý, jak to bude rychlé a jak dopadne konfrontace třeba proti švédským klubům. Věřím, že to zvládneme.

Individuální extraligové statistiky Petra Krzyžanka

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner