Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Poslední zápas sezony: bitva o titul v Ostravě

 
 

19. dubna, Redakce

V sezoně 2017/2018 zbývá odehrát už jen jeden zápas. Ten nejdůležitější. Technology Florbal Mladá Boleslav čeká v sobotu 21. dubna Superfinále v Ostravě proti 1. SC TEMPISH Vítkovice. Hraje se od 17 hodin, přímý přenos vysílá ČT sport. V Ostravar Aréně budou Bolce fandit stovky fanoušků

Superfinále se v Ostravě hraje v sobotu, ale malou předehru mělo už ve čtvrtek, kdy se v útrobách arény sešli zástupci všech superfinalistů na tiskové konferenci.

“Ráno jsem se dival do systému a zbývalo 918 vstupenek,” pravil potěšeně prezident Českého florbalu Filip Šuman. “Návštěva bude určitě přes osm tisíc diváků.”

Z nich několik stovek bude fandit Mladé Boleslavi. Tým Technology vysílá do dějiště Superfinále dva autobusy, další fanoušci volí cestu po vlastní ose. “Chceme si to s nimi užít,” řekl boleslavský trenér Jan Pazdera.

Ostrava žije i vzpomínkami na mistrovství světa 2008, které tenkrát podstoupili jako hráči boleslavský kapitán Petr Novotný, jeho ostravský protějšek Tomáš Sladký a současný trenér Pavel Brus. Při tiskovce běželo video ze zmíněného šampionátu a Novotný si vybavoval: “Znovu mi naskočilo, že když jsme nastupovali na hřiště na první zápas ve skupině, dvacet minut jsem ani nevěděl, co hraju za sport. Doufám, že jsem za těch 10 let dospěl a nebude se to opakovat.”

Novotný pobavil všechny na tiskové konferenci žertovným dialogem s moderátorem Vilémem Svobodou z Českého florbalu.

Svoboda: Pokud to není tajemství, kdy dorazíte do Ostravy?

Novotný: Před hodinou jsem přijel.

Svoboda: Si tykáme. Myslel jsem vy jako tým.

Novotný: Jo, jo, jo. Já myslel, že mi vykáš.

Svoboda: Omlouvám se vám. Myslel jsem vy jako tým Mladé Boleslavi.

Novotný: Já si dělám srandu. Přijel jsem dneska, už tu zůstanu, protože jsem nechtěl strávit dalších deset hodin na cestách. Tým přijede zítra, po čtvrté hodině bych to tak viděl. Můžete nás tu všichni přivítat.

Svoboda: Budeme se těšit.

Natěšená je teď celá Boleslav.

Superfinále 2018

Technology Florbal Mladá Boleslav - 1. SC TEMPISH Vítkovice

  • hraje se v sobotu 21. dubna od 17.00 v Ostravar Aréně v Ostravě
  • on-line přenos: ceskyflorbal.cz
  • videopřenos: ctsport.cz
  • rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner