Technology florbal Mladá Boleslav

Přípravka a elévové na turnaji v Liberci

 
 

8. prosince 2014, Aleš Tůma

Poslední listopadovou sobotu se naše týmy přípravky a elévů zúčastnily neligového turnaje v liberecké hale ZŠ Dobiášova. Pod jednou střechou na třech malých hřištích proběhla dopolední klání v kategoriích přípravka, elévové a mladší žáci.

Turnaj hraný systémem 3+1 byl pořádán extraligovým oddílem FBC Liberec pod názvem Liberecká liga. Velkou část zúčastněných tvořily právě liberecké týmy, do každé ze tří kategorií organizátoři přizvali vždy dva "externisty" s tím, že vždy jedním z nich byl tým boleslavských BILLY BOYů. V přípravce se naši borci kromě libereckých poměřili ještě s týmem z Lomnice nad Popelkou, v elévech s Turnovem a v mlžích s týmem SK Dubí.

Přípravka nedorazila na turnaj v plném složení, na druhou stranu dostali svou první příležitost někteří nováčci, kteří si svými výkony řekli o nominaci i příště. Tým si vedl zdatně, ve čtyřech utkáních zaznamenal dvě výhry, jednu remízu a jedinou prohru.

Vzhledem k tomu, že tým našich mladších žáků hrál ve stejný den svůj ligový turnaj v Praze, byla početná elévská skupina rozdělena na dvě části. Tým, který nastoupil do elévského turnaje si vedl shodně s přípravkou, tedy dvě výhry, jedna remíza a jedna porážka. Naproti tomu druhá parta, která se musela popasovat v kategorii mladších žáků se staršími a většinou herně i fyzicky vyspělejšími protihráči, neuspěla ani jednou a kluci museli "zkousnout" čtyři porážky. Přesto zkušenost, hráči se nebáli hrát proti starším, jít do soubojů, nedat nic zadarmo.

V konečném důsledku mohli jet všichni účastníci turnaje domů spokojeni, neboť každý byl na jeho konci obdarován zlatou medailí s logem libereckého klubu FBC.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner