Technology florbal Mladá Boleslav

Větší nasazení a víc gólů, velí útočník Salát

 
 

2. dubna 2016, Redakce

Ovocný dort, který dostal útočník Petr Salát coby cenu pro nejlepšího hostujícího hráče ve třetím semifinále, měl jaksi trpčí chuť. Nic proti ingrediencím uvnitř, ale Mladá Boleslav musela trávit především prohru 2:3. “Na dvě vstřelené branky se nedá vyhrávat,” láteřil Salát, autor obou gólových nahrávek.

Vlastně to byla dlouhou dobu nepoznaná situace. Prohra v play-off? Letos ji zažila Mladá Boleslav poprvé, předtím šestkrát uspěla. A kdyby se hledala play-offová porážka v základní hrací době, dovede vás archiv výsledků až k datu 3. dubna 2014. Od Vítkovic k Vítkovicím.

Tehdy Mladá Boleslav prohrála venkovní 6. semifinále 6:10 a sezona 2013/2014 skončila. Teď tým v aktuální sérii stále kontroluje náskok 2:1. “Samozřejmě nejsem z téhle prohry šťastný, ale ani si z ní úplně nedělám hlavu. Je to jeden zápas, ale hraje se na čtyři vítězné. Chtěli jsme pro ně dojít co nejkratší cestou, ale i když bude o jeden zápas delší, nic se neděje,” míní Salát.

V sobotu na Dubině to od Boleslavi nebyl výkon, na který se bude vzpomínat. Salát ví: “Zaspali jsme začátek zápasu a dlouho nám trvalo, než jsme začali vyhrávat v důležitých situacích osobní souboje.”

Zdálo se, že Boleslav zase v pravý čas umí vytáhnout stejnou zbraň jako před týdnem ve druhém domácím zápase. Tehdy pětkrát vymazala vítkovický náskok, v sobotu dvakrát. Ale to bylo tentokrát málo. “Po našem gólu jsme vždycky rychle inkasovali. To nás dost sráželo,” líčí Salát.

Prohrou 2:3 se ztenčilo boleslavské vedení v sérii na 2:1. Týmy se znovu proti sobě postaví v pondělí od 20.15 hodin. “Čekám, že to od nás bude úplně jiný zápas. Budeme mnohonásobně urputnější, od první minuty musíme být v hlavě připraveni, nereagovat až v půlce zápasu. Se svou sílou, kterou máme, musíme dát pokaždé pět šest gólů, ať se děje cokoliv,” neohlíží se Salát.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner