Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Vysvědčení pro Boleslav: sedm nominovaných do reprezentace

 
 

24. ledna 2017, Redakce

Víc než třetinu českého národního týmu v nadcházející reprezentační přestávce budou tvořit hráči Technology Florbal Mladá Boleslav. Lídr Tipsport Superligy dodá sedm hráčů, premiérovou nominaci si vysloužili Tomáš Novák a Josef Pluhař.

Český reprezentační tým zahajuje nový dvouletý cyklus, který vyvrcholí světovým šampionátem 2018 v Praze. Nástupce odstoupivšího trenéra Radima Cepka se zatím stále hledá, oficiálně jasno by mohlo být v příštích dnech. Hned zkraje února totiž národní tým čekají přípravná utkání ve Finsku. 

Nynější nominaci české vedení částečně konzultovalo i s hlavními trenérskými kandidáty na volné místo. A hned sedm pozvánek zaslalo do Mladé Boleslavi. 

Jan Jelínek a Jiří Curney patří k tradičním jménům v české sestavě. Před mistrovstvím světa se coby náhradník chystal s reprezentací také Jakub Gruber. Po delší odmlce se do národního týmu vrací Lukáš Bauer a Tomáš Chroust. Vůbec poprvé si vysloužili nominaci Tomáš Novák a Josef Pluhař

Sedm boleslavských nominovaných tak tvoří víc než třetinu ve 20členném vybraném týmu. Češi nastoupí v sobotu 4. února v Turku proti finským mistrům světa. O den později se bude hrát v Helsinkách, kde domácí zařadí do sestavy i mladší hráče. 

Bude zajímavé sledovat, zda budoucí realizační tým české reprezentace využije fungující klubovou souhru útoku Chroust - Pluhař - Gruber a nasadí boleslavskou letku ve stejném složení i na mezinárodním poli. 

Jistou zajímavostí je i premiérová nominace dua Novák & Pluhař, kamarádů od dětství, nerozlučné dvojky a boleslavských odchovanců. 

Kromě sedmičky povolaných hráčů do reprezentačního áčka budou trenéru Janu Pazderovi při superligové přestávce chybět i Filip Zakonov a Jakub Bína, kteří se budou chystat s národním týmem do 19 let na Polish Cupu. 

Ještě před přestávkou Mladá Boleslav odehraje poslední superligové utkání. V sobotu 28. ledna nastoupí na hřišti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner