Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Začíná MS juniorů. Všichni se těšíme, vzkazuje Filip Zakonov

 
 

1. května 2017, Redakce

Útulná Vida Arena ve Växjö se převlékla do florbalových kulis, na modrý povrch už brzy vyběhnou nejtalentovanější florbaloví junioři. A mezi nimi i dva z Mladé Boleslavi. Od středy budou Česko reprezentovat na světovém šampionátu hráčů do 19 let ve Švédsku obránce Filip Zakonov a útočník Jakub Bína.

Dvouleté snažení směřuje k vrcholu. K hlavní zkoušce. Juniorské florbalisty čeká závěr cyklu, jehož kostrou jsou ročníky 1998 a 1999. Ve švédském Växjö se schyluje ke startu světového šampionátu. “Všichni se tu těšíme,” vzkazuje z místa boleslavský obránce Filip Zakonov.

Česká reprezentace je ve Växjö od pondělí. První část cesty do Kodaně zdolali mladí reprezentanti letadlem, pak je čekalo necelých 300 kilometrů autobusem. Ve Švédsku si hned první den zatrénovali, myšlenky už směřují k ostrému rozjezdu.

“Když prodáme, co jsme se za celý dvouletý cyklus naučili, můžeme pomýšlet na úspěch,” cítí Zakonov.

Výsledky českých juniorů v průběhu celé dvouletky skutečně působily nadějeplně, tým během ní dokázal zaskočit Švédsko, opakovaně porážel Švýcary. Právě ti budou závěrečným českým soupeřem ve skupině.

“To bude zřejmě nejtěžší zápas ve skupině, ale nesmíme podcenit ani Lotyše a Poláky,” zmiňuje Zakonov úvodní dva soupeře.

Schéma turnaje totiž žádné nečekané výkonnostní mezery nepovoluje. Kdo neskončí do druhého místa ve skupině, o medaile si nezahraje. Druhou skupinu tvoří Finsko, Švédsko, Slovensko a Dánsko.

Neúprosný je i zápasový program: ve středu začínají skupinové boje, v pátek končí, o víkendu rozhoduje play-off. Pět dnů, pět zápasů.

“Fyzička bude hrát roli - na konci zápasů to může být výrazná (ne)výhoda,” říká Zakonov.

Většina českých juniorů v sezoně dostávala příležitost v Tipsport Superlize, což platí i o Boleslavácích Bínovi se Zakonovem. Mimochodem, právě Zakonov je však jediným z nominovaných na závěrečný turnaj, kdo má přímou zkušenost s dubnovým Superfinále v O2 areně.

Teď se blíží druhá velká výzva na závěr sezony - juniorský světový šampionát. 

Češi na juniorském MS ve Växjö

základní skupina
středa 3. května, 11.00: Česko - Lotyšsko
čtvrtek 4. května, 13.45: Česko - Polsko
pátek 5. května, 13.45: Česko - Švýcarsko

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner