Köniz - Boleslav 7:9, řádil útok Tokoš, Curney, Natov
17. srpna 2019

Druhé vítězství pro Technology Florbal Mladá Boleslav na Bohemia Trophy 2019! Pořádající klub v sobotním programu mezinárodního turnaje vyhrál 9:7 nad švýcarským Floorball Köniz, navázal na páteční triumf 6:2 nad EräViikingit a před nedělním vyvrcholením turnaje má nejblíž k celkovému prvenství. Od 15.30 hodin nastoupí Boleslav proti IBK Dalen ze Švédska.

Floorball Köniz - Technology Florbal Mladá Boleslav 7:9 (3:2, 1:6, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Maurer (Hirschi), 2. Pillchody (Bolliger), 16. Ledergerber, 37. Aebersold (Müller), 41. Hutzli (Nordh), 47. Nordh, 50. Hutzli (Junkkarinen) - 7. Tom. Chroust (Suchánek), 10. Tom. Chroust (Novák), 24. Tokoš (Natov), 25. Curney, 29. Tokoš (Curney), 35. Natov (Curney), 27. Natov (Curney), 39. Curney (Natov), 55. Tomašík (Suchánek). Rozhodčí: Brejcha, Husák. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0.

Köniz: Cyril Haldemann - Castrischer, Herzog, Sigrist, Hirschi, Müller, Michel, Cedric Haldemann, Junkkarinen, Saner, Schmocker, Maurer, Aebersold, Baumann, Hutzli, Michel, Bolliger, Ledergerber, Pillichody, Nordh, Ruh.

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Tad. Chroust, Novák, Suchánek, Zakonov, Martínek, Pařízek - Tokoš, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Šebek - Bína, Vyhnánek, Šlechta - Kučera, Korych.

Švýcarský reprezentant Maurer v pátek nastřílel hattrick Dalenu a proti Boleslavi potřeboval přesně minutu, než otevřel skóre. Navíc hned při dalším střídání zvyšoval Pillichody na 2:0 pro Köniz.

Možná se některým boleslavským hráčům v tu chvíli vybavily nepříjemné vzpomínky na lednový vzájemný souboj s Köniz o třetí místo na Poháru mistrů. Tehdy švýcarský klub vyhrál 9:2.

Tentokrát dokázal manko smazat sám Tomáš Chroust, jenže na remízu po první třetině to nestačilo, protože chybu v boleslavské defenzivě suše potrestal Ledergerber (2:3).

Druhou dvacetiminutovku totálně opanoval první boleslavský útok s Tokošem, Curneyem a Natovem. Byl to od nich uragán! Málokdy se vidí, aby všichni nastříleli dva góly za třetinu.

Boleslav díky tomu vedla před třetí třetinou 8:4, devět vteřin po jejím začátku snižoval Hutzli. Švýcarský tým stupňoval tempo, snížil až na 7:8, ale boleslavskou výhru pojistil Tomašík gólem na 9:7.

V neděli završí Boleslav domácí turnaj zápasem proti IBK Dalen. Bod stačí k celkovému prvenství bez ohledu na předchozí výsledek EräViikingit - Floorball Köniz.