Piteå - Boleslav 10:8, postup se vzdálil
30. srpna 2019

Páteční představení na Umeå Scandic Cupu 2019 se Mladé Boleslavi nepovedlo. Tým Technology prohrál 8:10 s Wibax Piteå IBK a postup do semifinále turnaje už nemá ve svých rukou. V sobotu od 16.00 Boleslav zakončí základní skupinu proti finskému SPV.

Wibax Piteå IBK - Technology Florbal Mladá Boleslav 10:8 (4:3, 4:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 7. Zerpe (Nilsson), 8. vlastní, 8. Forsgren (Zerpe), 12. Karlsson (Sjöstedt), 22. Stenström (Ahlbäck), 28. Stenström (Renberg), 31. Forsgren (Nilsson), 35. Wiklund (Renberg), 55. Nilsson (Zerpe), 57. Zerpe - 10. Šebek (Suchánek), 16. Gruber (Natov), 18. Tomašík (Suchánek), 30. Šebek (Tomašík), 38. Suchánek (Novák), 44. Krzyžanek (Zakonov), 52. Curney (Suchánek), 60. Curney (Krzyžanek). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2.

Mladá Boleslav: Musil (35. Bauer) - Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek, Novák, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Šebek - Kučera, Tad. Chroust, Šlechta - Tokoš.

Mladá Boleslav proti Pitee nepředvedla hru sobě vlastní - chyběla přesnější souhra, klid a sebevědomí. Proto neměla souvislejší tlak.

Ve velké přestřelce musela Boleslav od začátku dotahovat. Piteå přitom střílela góly celkem snadno. Často z brejků, po rychlých souhrách, případně s využitím patřičného důrazu.

Tým v bílém brzy ztrácel 0:3 i 1:4 a ač před první pauzou korigoval na 3:4, bylo to spíš pomíjivé. Piteå dál působila na hřišti přesvědčivěji a po druhé třetině vedla 8:5.

Když Krzyžanek ve 44. minutě snížil na 6:8, nezdálo se vše ztracené. Těsně po polovině třetí třetiny navíc využil přesilovku Curney a manko už bylo jen jednobrankové. Jenže vše "zkomplikoval" Nilsson skórující na 9:7 pro Piteu.

Trenér Novotný stejně jako o den dříve brzy před koncem sáhl ke hře bez gólmana, ale prázdnou branku trefil Zerpe a Piteå mířila k vítězství. Závěrečný gól Curneyho v úplném závěru už to nezměnil.

V sobotu nastoupí Boleslav od 16.00 hodin proti finskému SPV a už jen vítězství a souhra dalších výsledků může zachránit postup.