Boleslav bude hrát podruhé pro školáky
24. září 2019

Boleslav bude hrát podruhé pro školáky

Úvod Superligy florbalu 2019/2020 v Mladé Boleslavi patří školákům. Žáci poprvé zaplnili Městskou sportovní halu před týdem při domácí premiéře proti Vinohradům a zápas jim bude věnován i tento čtvrtek 26. září. Od 10.00 hodin nastoupí Technology Florbal Mladá Boleslav proti FbŠ Bohemians.

Úvodní zápas proti Vinohradům měl rekordní kulisy, protože se do Městské sportovní haly vtěsnalo 1235 převážně malých diváků, což je nové maximum haly. 

Rekord ve čtvrtek zůstane zřejmě nepřekonán, ale i tak se rozhodně očekává návštěva, která pokoří tisícovku. To znamená, že se florbalisté i děti mohou těšit na bouřlivou atmosféru. 

Tentokrát dorazí žáci z 5. ZŠ, 6. ZŠ, ZŠ Na Celně (vše Mladá Boleslav), ZŠ Kosmonosy, ZŠ Debř a 1. ZŠ Mnichovo Hradiště. 

Boleslavským soupeřem budou Bohemians, kteří zahájili sezonu na Štvanici venkovním utkáním proti Black Angels (8:4), pak dali osm gólů i Chodovu, jenže na body to nestačilo (8:9). 

"Zápas pro školáky proti Bohemians už tradičně patří do našeho superligového programu, většinou padá hodně gólů, takže se děti mají na co těšit. Cítím, že nás čeká těžký zápas, protože Bohemka mezi sezonami posílila a svou sílu ukázala i v posledním zápase proti Chodovu," říká boleslavský trenér Petr Novotný.

Utkání je též volně přístupné veřejnosti, pro kterou budou vyhrazena a označena místa v prostředním sektoru C.