Vinohrady - Boleslav 1:7, náskok v čele se zvýšil na pět bodů
24. listopad 2019

Vinohrady - Boleslav 1:7, náskok v čele se zvýšil na pět bodů

V tabulce to teď může působit jen jako kosmetická změna, ale i ta na konci základní části může být důležitá: tým Technology Florbal Mladá Boleslav ve 13. kole Superligy florbalu výhrou 7:1 na hřišti TJ Sokol Královské Vinohrady drobně navýšil náskok v čele soutěže ze čtyř na pět bodů.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Technology Florbal Mladá Boleslav 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 60. Gregor (Z. Stuchlík) - 15. Curney (Gruber), 15. Tokoš (Tomašík), 29. Komárek (Tom. Chroust), 31. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 46. Šebek (Zakonov), 58. Šebek (Tomašík), 60. Tomašík (Zakonov). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 103. 

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Šebek - Tom. Chroust, Komárek, Tad. Chroust. 

Boleslavi “pomohl” Hattrick Brno, který doma podlehl druhému Chodovu 7:8 až v prodloužení. 

Ani tým Petra Novotného nečekal od svého představení na Vinohradech nic lehkého. Vždyť žlutočerní florbalisté stále drží pozici v elitní osmičce, body sbírají hlavně se svými přímými konkurenty, ale daleko od úspěchu nebyli ani například ve Vítkovicích. 

Boleslavské hosty čekalo dobývání a dobývání, přičemž důležitý pro vývoj byl třináctivteřinový úsek v 15. minutě, během něhož skórovali Curney s Tokošem. To Boleslav uklidnilo, ve druhé třetině zvýšili náskok Komárek (3:0) s Tadeášem Chroustem (4:0) a bylo zřejmé, kdo směřuje ke třem bodům. 

Ve třetí třetině dvakrát vylepšil skóre Šebek a jediným černým puntíkem byla inkasovaná branka 34 vteřin před koncem z hole Gregora, kvůli které přišel Bauer o cennou nulu. Na konečných 7:1 uzavřel Tomašík.

Přesto Boleslav přesvědčivě zvládla i druhý ze čtyř zápasů, které ji čekají v rozmezí devíti dnů a zopakovala páteční sedmigólovou normu, kdy porazila Otrokovice 7:2. Nabitý kalendář pokračuje ve středu cestou do Kladna na čtvrtfinále Poháru Českého florbalu a v sobotu večer si Boleslav zahraje v Praze superligový zápas proti třetí Spartě v přímém přenosu ČT sport.