Třetí proti prvnímu. Boleslav jede na Spartu
29. listopad 2019

Třetí proti prvnímu. Boleslav jede na Spartu

V základní části Superligy florbalu zbývá už jen jeden soupeř, na kterého tým Technology Florbal Mladá Boleslav ještě nenarazil. Stane se tak v sobotu. Lídři soutěže míří na Podvinný mlýn, v UNYP Aréně se od 19.15 hodin střetnou se Spartou. Utkání vysílá přímým přenosem ČT sport.

Pátek - neděle - středa - sobota. Ve zběsilém tempu si Boleslav odškrtává poslední zápasy. Zatím vždycky mohla použít zelenou fajfku. Splněno. Před týdnem v pátek doma porazila Otrokovice 7:2, pak na Vinohradech uspěla 7:1 a uprostřed tohoto týdne postoupila do semifinále Poháru Českého florbalu přes Kladno (venku 9:3). 

Sobotní výzva bude nepochybně největší. “Věřím, že po této smršti zápasů se zkoncentrujeme na těžké utkání proti Spartě,” říká boleslavský trenér Petr Novotný. “Utkají se první se třetím, na Spartě je povrch výborný pro florbal, a tak by zápas měl mít dobrou úroveň.”

Doslova do poslední minuty minulé základní části se Boleslav a Sparta přetahovaly o prvenství. Nakonec se oba týmy seřadily na 63 bodech a lepší vzájemná bilance rozhodla o Poháru prezidenta Českého florbalu pro Boleslav. 

Aktuálně je na tom lépe také Boleslav, vede o pět bodů před druhým Chodovem a o sedm bodů před třetí Spartou. Pražané na televizní zápas, jenž bude přímým přenosem vysílat ČT sport, připravili doprovodný soutěžní program. Každý se může zapojit do hry o poukázky od Salmingu, který je partnerem obou sobotních soupeřů.