Boleslav - Liberec 9:2, povedená tečka za rokem 2019
29. prosince 2019

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav uzavřel rok 2019 stylově: v televizní dohrávce 19. kola Superligy florbalu zvítězil 9:2 a přidal osmnáctou výhru sezony. Na zápas přišlo do Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi 620 fanoušků.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FBC Liberec 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 11. Šebek (Tokoš), 17. Bína, 20. Suchánek (Tokoš), 26. Höffer (Tad. Chroust), 30. Šebek (Tokoš), 43. Komárek (Tad. Chroust), 45. Tomašík (Tichý), 45. Tokoš (Tomašík), 52. Tokoš (Tomašík) - 34. Kopecký (Lhota), 56. Kološ (Baudisch). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 620.

Mladá Bolelsav: Bauer - Tichý, Gruber, Zakonov, Suchánek, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Šebek - Tom. Chroust, Komárek, Tad. Chroust.

Předehrou televizního duelu byly dopolední přátelské zápasy mezi Mladou Boleslaví a Ústím nad Labem v kategoriích elévové, mladší žáci a starší žáci. Výsledky se vyhlašovaly v přestávkovém programu, jehož součástí byl i florbalový vědomostní kvíz pro oba týmy.

V superligovém klání měla jasnou převahu Mladá Boleslav, první třetinu vyhrála 3:0, po druhé vedla 5:1, když inkasovala jen v oslabení a nakonec si užila vysoké vítězství 9:2. Jeden gól dal a na tři nahrál Martin Tokoš.

Vítěznou premiéru v boleslavských barvách zažil obránce Milan Tichý, který v průběhu prosince přišel z České Lípy výměnou za Tomáše Nováka.

Mladá Boleslav uzavřela kalendářní rok 2019 stylem, jaký jí je vlastní. Z 42 soutěžních zápasů Českého florbalu prohrála jen čtyři. V aktuální sezoně vede tabulku Superligy florbalu o osm bodů před Vítkovicemi a právě na jejich hřišti zahájí rok 2020. Hraje se v sobotu 4. ledna. Už 21. ledna také Boleslav čeká finále Poháru Českého florbalu v Karlových Varech proti Bohemians.