Boleslav vyhrála hlavní kategorii Prague Floorball Cupu
5. leden 2020

Boleslav vyhrála hlavní kategorii Prague Floorball Cupu

Jen pět dní v novém roce čekala mládež Technology Florbal Mladá Boleslav na první velký úspěch. Mládežnické týmy získaly o prvním lednovém víkendu čtyři medaile na mezinárodním turnaji Prague Floorball Cup 2020, z nichž nejvíc vyniká zlato v hlavní kategorii určené juniorům.

Družstva Technology Florbal Mladá Boleslav se vrací z hlavního města se zlatem (junioři), stříbrem (přípravka), bronzem (dorostenci) a bronzem (starší žáci v play-off B). Na turnaji též startovali mladší žáci a elévové. 

Mladá Boleslav na Prague Floorball Cupu ukázala sílu a v nejstarších kategoriích patřila k nejlepším. Juniorský tým v nedělním podvečerním finále porazil FbŠ Bohemians 3:0, skóre otevřel Zdeněk Vyhnánek, ve druhém poločase se dvakrát trefil Štěpán Švejda a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu o zlato. 

Ani gól nepustil brankář Marek Macík, takže si zaslouženě odnesl ocenění pro nejlepšího gólmana finále a patří též do all-star týmu juniorské kategorie stejně jako obránce Michal Fišera. 

“Těší nás tento turnajový úspěch a věřím, že pro celý tým bude povzbuzením a motivací do další práce v sezoně,”  říká trenér juniorského družstva Martin Šácha. Většina jeho týmu patří do skupiny talentovaných hráčů, s nimiž klub pracuje s cílem postupného zapojení do superligového kádru. Řada juniorů už v této sezoně do nejvyšší soutěže zasáhla a na turnaji mohla tyto dílčí zkušenosti a kvalitní zázemí k přípravě využít. 

Juniorský úspěch na Prague Floorball Cupu podtrhli i boleslavští dorostenci, kteří ve své kategorii skončili bronzoví. 

Tuto akci finančně podpořilo Statutární město Mladá Boleslav.