Black Angels - Boleslav 3:10, jednoznačný postup do semifinále
3. dubna 2021

Nejrychlejším možným způsobem a velmi přesvědčivě přešel Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav přes čtvrtfinále play-off Livesport Superligy mezi čtyři nejlepší. Ve čtvrtém utkání vyhráli vítězové základní části v Praze nad Black Angels 10:3 a celou sérii ovládli v poměru 4:0.

Black Angels - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 3:10 (2:4, 0:6, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. J. Boček (Renčín), 18. Tad. Chroust vlastní, 51. Kopecký (Novotný) - 2. Natov (Gruber), 10. Tom. Chroust (Komárek), 15. Natov (Hemerka), 19. Šebek (Tokoš), 26. Šebek (Tomašík), 27. Tad. Chroust (Řehoř), 28. Tokoš (Šebek), 29. Tokoš, 30. Bína (Curney), 31. Hemerka (Gruber). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Bez diváků. Konečný stav série: 0:4.

Mladá Boleslav: Bauer - Hemerka, Gruber, Zakonov, Suchánek, Komárek, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík. Šebek - Tom. Chroust, Řehoř, Tad. Chroust.

Mladá Boleslav ve čtvrtfinálové sérii beze zbytku naplnila roli favoritů. Nejen že porazila Black Angels 4:0 na zápasy, ale zcela dominovala i v dalších měřitelných ukazatelích. V celé sérii nastřílela o 26 gólů víc (44:18), vyhrála 10 třetin ze dvanácti možných (10-1-1) a ani vteřinu v celé sérii neprohrávala.

Také čtvrté utkání bylo v boleslavské režii. Hosté měli opět dobrý vstup do utkání, po 108 vteřinách otevřel skóre kapitán Natov. Boleslav budovala svůj náskok a soupeře zlomila ve druhé třetině, kterou ovládla 6:0. Všech šest gólů padlo v úseku 25:37 - 30:52.

Před třetí třetinou bylo zřejmé, že je to posledních dvacet minut tohoto čtvrtfinále, protože Boleslav vedla 10:2.

Boleslav ve čtvrtfinálových bojích neprohrála od března 2014, od té doby vyhrála 30 čtvrtfinálových zápasů v řadě. Povedenou šňůru táhne také v probíhající sezoně - v součtu základní části a čtvrtfinále ovládla 29 utkání za sebou.

Postup do semifinále už si zajistily také Vítkovice (4:0 nad Ostravou). Další série Chodov - Bohemians a Sparta - Střešovice jsou otevřené.

Po ochranné zóně, která je v harmonogramu sezony nastavená po základní části, po čtvrtfinále i po semifinále, je úředním termínem startu semifinále víkend 8. a 9. května.