Boleslav - Brno 12:1, hladká výhra s Tomšíkem v bráně
10. října 2021

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav před říjnovou reprezentační přestávkou předvedl kanonádu. V 8. kole Livesport Superligy obhájci titulu deklasovali FBŠ Hummel Hattrick Brno 12:1. Od první minuty premiérově nastoupil v nejvyšší soutěži brankář Ondřej Tomšík.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBŠ Hummel Hattrick Brno 12:1 (4:0, 5:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Tomašík (Suchánek), 12. Bína (Punčochář), 16. Tokoš (Zakonov), 19. Suchánek (Šebek), 21. Suchánek (Tomašík), 24. Šebek, 26. Curney (Hemerka), 32. Šebek (Tomašík), 40. Korych (Šebek), 49. Koláčný (Punčochář), 50. Korych (Pěnička, 60. Koláčný (Chroust) - 41. Sládeček. Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 165.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Tomšík - Fořt, Hemerka, Zakonov, Suchánek, Koláčný, Gruber, Fišera - Beneš, Curney, Hemerka - Tokoš, Tomašík, Šebek - Bína, Punčochář, Tad. Chroust - Korych, Zoufalý.

Po pátečních a sobotních parlamentních volbách, během nichž několik okrsků mělo své volební místo tradičně i v Městské sportovní hale, voliče vystřídali na stejném místě sportovci a jejich fanoušci.

Do Mladé Boleslavi přijel brněnský Hattrick a první superligový start od úvodní minuty zažil mladý brankář Tomšík. Jinak trenér Petr Novotný ponechal složení formací beze změn.

Proti Brnu, aktuálně poslednímu týmu tabulky, Boleslav nepřipustila žádné komplikace, v první třetině nastřílela čtyři góly. Korigovat mohl Sládeček, ale jeho trestné střílení zneškodnil Tomšík.

V prostřední dvacetiminutovce zvládli domácí dokonce o gól více a trenér Novotný postupně protočil sestavu a zařadil do ní i mladé náhradníky Fišeru, Korycha a Zoufalého.

Třetí třetinu zahájil brněnskou první brankou Sládeček a domácí nakonec zvítězili 12:1.

Po nedělním kole přerušuje Livesport Superligu reprezentační přestávka. Český národní tým odehraje v Plzni turnaj Euro Floorball Tour, v nominaci je pětice hráčů Bolky: Lukáš Bauer, Dominik Beneš, Jakub Gruber, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář.

Na reprezentační přestávku naváže 9. superligové kolo, v pátek 22. října zamíří Boleslav do Otrokovic. V neděli 24. října pak nastoupí doma od 17.00 hodin proti České Lípě.