Boleslav - Česká Lípa 7:3, třetí vyhraný zápas v pěti dnech
24. října 2021

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav zvládl třízápasový maraton bez újmy. V 10. kole Livesport Superlize porazil na domácím hřišti FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:3 a v Městské sportovní hale se představí i příště: už na sváteční čtvrtek 28. října vyzve Spartu.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:3 (2:2 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Koláčný, 14. Bína (Curney), 21. Pěnička (Curney), 23. Tokoš (Zakonov), 38. Šebek (Tokoš), 57. Pěnička (Gruber), 59. Tomašík (Šebek) - 15. Kopič (Staněk), 18. Krajcigr (Staněk), 36. Štěrba (Ekl). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 180.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Beneš, Hemerka, Zakonov, Suchánek, Fořt, Gruber - Bína, Curney, Tad. Chroust - Tokoš, Tomašík, Šebek - Koláčný, Punčochář - Korych.

Boleslavský tým měl od středy nabitý program plný cestování: po pohárovém utkání v Plzni (13:4) hrál hned v pátek v Otrokovicích (7:2).

Česká Lípa - s řadou exboleslavských hráčů v sestavě - v první třetině stáhla dvoubrankové manko a nedostřel se držela v podstatě celý zápas. Po gólech Pěničky a Tokoše (4:2) totiž v přesilovce snižoval Štěrba a ačkoliv pak Šebek ještě před druhou přestávkou zvyšoval na 5:3, nebylo nic rozhodnutého.

Hosté pečlivě a srdnatě bránili - často v pětičlenném bloku v těsné blízkosti svého brankoviště a Boleslav musela soupeře dobývat.

Definitivu dali výsledku až v závěrečných minutách Pěnička (6:3) a Tomašík (7:3).

Boleslavský tým už upíná myšlenky k dalšímu utkání. Na sváteční čtvrtek 28. října nastoupí v Městské sportovní hale od 17.00 hodin ACEMA Sparta Praha, což bude souboj týmů z horní poloviny tabulky.