Boleslav - Sparta 5:4 v prodl., první zápas rozhodl Pěnička
20. března 2022

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se v semifinálové sérii play-off Livesport Superligy ujímá vedení 1:0. První bod získali obhájci titulu za výhru 5:4 v prodloužení. V čase 68:18 rozhodl Matěj Pěnička. Druhé utkání série proti ACEMA Sparta Praha začíná v neděli 20. března v 17.00 hodin.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - ACEMA Sparta Praha 5:4 v prodl. (1:2, 0:0, 3:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Koláčný (Zoufalý), 46. Suchánek (Hemerka), 51. Gruber (Fořt), 56. Hemerka (Tomašík), 69. Pěnička (Suchánek) - 7. Kolstrunk (Pruner), 17. Křenek (Košir), 49. Zouzal (Čermák), 57. Krbec (Čermák). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváků: 557. Stav série: 1:0.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Hemerka, Gruber, Zakonov, Suchánek, Fořt, Punčochář - Bína, Curney, Beneš - Tokoš, Tomašík, Šebek - Koláčný, Zoufalý, Korych - Pěnička.

Boleslavský trenér Petr Novotný těsně před utkáním za potlesku plné Městské sportovní haly převzal dárek, jelikož o týden dřív se mu narodil syn Petr, ale poté už měl v zápase jen plnou hlavu starostí. Postupně mu totiž odpadlo ze sestavy několik hráčů ze zdravotních důvodů, a proto musel se složením jednotlivých formací často míchat.

Sparta byla podstatnou část zápasu napřed, vedla 1:0, 2:1 i 3:2. Až Gruber s Hemerkou mezi 51. a 56. minutou otočili na 4:3. Záhy ale Krbec poslal zápas do prodloužení. V jeho deváté minutě se do brejku dostal Pěnička a střelou na bližší tyč rozhodl o prvním bodu pro svůj tým.

Semifinále pokračuje v neděli od 17.00 hodin v Městské sportovní hale.