Výsledky mládežnických týmů o víkendu 10. a 11. září
11. září 2022

Po sérii letních turnajů začala pro nejstarší mládežnické týmy Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav ligová sezona. Dorostenci i junioři si o víkendu 10. a 11. září připsaly po dvou výhrách.

CE soutěž juniorů - kvalifikace

Florbal Primátor Náchod - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 1:7 (0:3, 0:3, 1:1)

Komentář trenéra Martina Šáchy: „Jsme rádi, jak jsme zápas zvládli. Bylo důležité, že jsme velmi dobře pracovali v obranných činnostech a vyhrávali většinu soubojů. První dvě třetiny jsme měli utkání pod kontrolou. Do třetí třetiny jsme nevstoupili dobře, naštěstí jsme se zvládli hlavami rychle vrátit zpět a utkání bez problému dohrát.“

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - SOKOLI Pardubice 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Komentář trenéra Martina Šáchy: „Opět jsem rád, jak jsme utkání celkově zvládli. Byl to pro nás těžký zápas, který rozhodly první dvě třetiny, kdy jsme měli hru pod kontrolou. Ve třetí třetině jsme se dostali vlastními chybami pod tlak a utkání si zkomplikovali. Víme, co musíme do příště zlepšit.“

1. liga dorostenců

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Wizards DDM SO Praha 10 - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 4:5 (3:2, 1:0, 0:3)

Komentář trenéra Jakuba Bíny: „Pro nás důležité zápasy, ze kterých jsme si odnesli spoustu materiálu a uvědomění. Do prvního zápasu jsme vstoupili výborně. Až mě překvapilo, jak dobří jsme byli v obraně, které se věnujeme chvilku. Měli jsme po celý zápas spoustu zisků, ale bohužel jsme nedokázali využít maximální potenciál brejkové šance, a tak jsme se připravili o spoustu šancí. Chtěli jsme hrát víc s míčkem, než dávat góly. Proto byl výsledek tak těsný.

Na druhý zápas kluci nebyli od začátku dobře připraveni v hlavách. Na zápase vidím dva pozitivní momenty. První: když si hráči sami vzali time out a dokázali se v hlavách jinak nastavit. Na hřišti to bylo extrémně vidět a dali jsme dva rychlé góly. Pak přišel moment, kdy jsme si mysleli, že to půjde samo a přišlo opět polevení. Trápila nás především dobrá finální přihrávka. Druhým pozitivním momentem bylo posledních pět minut zápasu. Dobrá hra v přesilové hře a pro nás důležitá zvládnutá koncovka utkání. V sezoně budeme pracovat na winning mentality a tohle je dobrý začátek.“