Liberec - Boleslav 3:9, Natov nastřílel čtyři góly
27. listopadu 2022

Repríza jarního čtvrtfinále play-off mezi FBC Liberec a Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se proměnila v souboj dvou střelců. Domácí Šimon Stránský nastřílel hattrick, boleslavský kapitán Jan Natov dokonce čtyři góly a ve srovnání týmů jasně vládli hosté. Ze severu Čech si v 11. kole Livesport Superligy vezou tři body za vítězství 9:3.

FBC Liberec - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 3:9 (1:3, 2:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Stránský (Ferdan), 23. Stránský (Kárník), 28. Stránský (Janeček) - 6. Natov (Tokoš), 9. Sládek (Krebner), 17. Bína (Korych), 27. Sládek (Punčochář), 33. Natov (Suchánek), 34. Pěnička (Bína), 41. Natov (Suchánek), 57. Natov (Suchánek), 60. Beneš (Natov). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváků: 202.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Zakonov, Suchánek, Punčochář, Gruber, Fišera, Seibert - Tokoš, Beneš, Natov -  Sládek, Krebner, Šebek - Bína, Korych, Pěnička.

Boleslavský tým si v závěru listopadu připomínal jarní play-off. V předchozím kole nastoupil doma proti Spartě (4:3 v prodloužení), což byl semifinálový soupeř. V neděli pak obhájci titulu zamířili do Liberce, pro změnu ke čtvrtfinálovému sokovi.

Tentokrát Boleslav bodovou ztrátu nedopustila, od úvodního vstřeleného gólu v zápase jen vedla a dění na hřišti kontrolovala. Hostům nadělal problémy jen Stránský, autor libereckého hattricku a jediný střelec FBC.

Boleslav ale měla ve svých řadách dokonce čtyřgólového kanonýra, konkrétně kapitána Natova, který se trefil ve všech třetinách. Právě jeho třetí branka na 7:3 zkraje třetí třetiny v přesilovce patřila mezi ty, jež dost napověděly o tom, jaký bude zbytek utkání. Boleslav ho měla pod palcem. Domácím nepomohla ke zkorigování stavu ani hra v šesti bez brankáře, při níž naopak hosté vybojovali další přesilovku, kterou proměnil Natov ve svůj čtvrtý gól. Definitivu dal výsledku Beneš do prázdné brány na 9:3.

Ve 12. kole se Boleslav vrátí domů, ve čtvrtek 1. prosince nastoupí od 18.30 hodin proti Sokolům Pardubice.