Od roku 2014 jsme Sportovní centrum mládeže Středočeského kraje Florbal Mladá Boleslav, jehož součástí jsou paprsky Florbalová akademie Mladá Boleslav, Orka Florbal, Floorball Club FalconFBC Draci Říčany a FBC Pitbulls Kolín.

Výňatek z aktualizované koncepce podpory sportovních center mládeže Středočeského kraje 2021-2025

"Cílem Středočeského kraje je podpora projektů sportovní přípravy talentovaných sportovců ve věkové kategorie 7-23 let prostřednictvím SCM zřizovaných u zapsaných spolků. Je třeba přivést k vrcholovému sportu i sportování děti a mládež a podpořit nedoceňovaný význam sportu pro formování osobnosti, zodpovědnosti ke kolektivu, soudržnosti, fair play, zdravé ctižádosti a soutěživosti, pochopení významu přátelství a v případě úspěšných sportovců i pozitivní vzory. Toto je důvod, proč přivést vrcholovému sportu i sportování děti a mládež od 7-23 let. Součástí této podpory je navazující základní a sportovní výkonnostní činnost mládeže, zejména ve sportech zařazených do programu olympijských her.“

Celou aktualizaci Koncepce podpory sportovních center mládeže 2021 - 2025 z října 2021 najdete na webu Středočeského kraje tady.

Podstránka věnovaná Sportovním centrum mládeže na webu Středočeského kraje je zde.