Technology florbal Mladá Boleslav

Boleslav se výhrou nad Ostravou dotáhla na první Vítkovice

15. října 2016, Redakce

Mladá Boleslav napravila čtvrteční nazávání s Bohemians. V 6. kole Tipsport Superligy porazila Ostravu 6:4 a bodově se dotáhla na vedoucí Vítkovice. Dva góly vstřelil Tadeáš Chroust. Příští víkend nastoupí tým Technology v Brně.

Boleslav se výhrou nad Ostravou dotáhla na první Vítkovice
6.kolo, sobota 15. října 2016
6:4
(1:3, 4:1, 1:0)
 

Technology Florbal MB

Rytych - Zakonov, Krzyžanek, Křenek, Novák, Kološ, Rožnovják - Bína, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Kloboučník - Heczko, Kuczera, Malajka, Zbořil, Lipový, Sládek - Klimscha, Smeták, Šimíček - Hrabal, Šebesta, Eichner - Chlebda, Chvastek, Kezua.
 
Branky a nahrávky: 6. Tad. Chroust (Novotný), 21. Tad. Chroust (Novotný), 26. Kološ (Krzyžanek), 28. Curney (Natov), 30. Novák (Bína), 44. Krzyžanek (Kološ) - 6. Klimscha, 12. Hrabal, 15. Eichner (Malajka), 25. Eichner (Šebesta). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 407.

Reportáž

Ve čtvrtek dopoledne Mladá Boleslav bavila školáky, kterých přišlo do Městské sportovní haly 1019. V sobotu se obvyklí fanoušci poprvé v sezoně dočkali tradičního termínu, od 19 hodin boleslavský tým nastoupil proti Ostravě.

Na poslední chvíli během rozcvičky domácí museli měnit plány, neboť gólman Bauer se zranil a do brány musel Rytych, který také nebyl zcela zdravotně v pořádku.

Pokud měl Boleslav uklidnit úvodní gól Tadeáše Chrousta, tak to bylo přesně naopak. Domácí se dostali do křeče, za 16 vteřin zpoza brány vyrovnal Klimscha a překvapivé vedení 3:1 zajistili Ostravě Hrabal a Eichner.

Tadeáš Chroust na začátku druhé třetiny trefou zblízka do odkryté brány proměnil přesilovku, ale hosté se ještě jednou dostali do dvoubrankového náskoku. A naposledy. Na 4:2 skóroval Eichner po snadné rozehrávce standardky z bezprostřední blízkosti.

Pak už si Boleslav vzala zápas do svých rukou. Kološ na zadní tyči snižoval, Curney po Natovově přihrávce v brejku vyrovnal na 4:4 a obrat dovršil dorážející Novák.

Hodně důležitá byla Krzyžankova krásná rána, po níž Boleslav poprvé odskočila (6:4). Když zbývaly do konce základní hrací doby dvě minuty a 17 vteřin, usedl na trestnou lavici domácí Novák a Ostrava zkusila hru v šesti. Na boleslavském vítězství 6:4 už se však nic nezměnilo.

Příští neděli Mladá Boleslav nastoupí v Brně. Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek