Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Boleslav uhání v čele! A teď bitva o pohár

15. ledna 2017, Redakce

O tři body a o zápas blíž! Technology Florbal Mladá Boleslav si jde za prvenstvím v základní části Tipsport Superligy. Lídr soutěže v 16. kole porazil Tatran Střešovice 6:3 a jeho náskok vzroste nejméně na devět bodů.

Boleslav uhání v čele! A teď bitva o pohár
16.kolo, sobota 14. ledna 2017
6:3
(3:1, 1:1, 2:1)
 

Technology Florbal MB

Bauer (na nájezd v 48. minutě Rytych) - Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Novák, Kološ - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust.

Tatran Střešovice

Kafka (na nájezd v 43. minutě Rebro) - Komárek, Deutsch, Švejkovský, Fořt, Svačinka, Mühlfair, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Wojnar, Ullmann, Brautferger.
 
Branky a nahrávky: 6. Natov (Curney), 16. Tom. Chroust, 19. Fojta, 29. Jelínek (Tom. Chroust), 53. Pluhař (Gruber), 58. Gruber (Kološ) - 9. Jakub Kolísko, 34. Tomáš Svačinka (Beneš), 56. Komárek (Beneš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 607.

Reportáž

Kolo od kola zní boleslavská bilance skvostněji. Jen považte: za 16 zápasů tým ještě neprohrál v základní hrací době a přivlastnil si 45 bodů z 48 možných. Šest kol před koncem základní části se jeví hodně pravděpodobně, že Boleslav bude atakovat své bodové maximum. V sezonách 2013/2014 a 2015/2016 získala vždy shodně 55 bodů.

Boleslav potvrdila formu i v sobotu - proti tou dobou druhému Tatranu Střešovice.

Domácí tým nerozhrázelo, že těsně před utkáním kvůli akutní nevolnosti přišel o kapitána Novotného. Pásku místo něj navlékl Jelínek a šlo se bojovat.

Vlastně jen v úvodu Tatran výsledkově držel krok - to když na otevírací trefu Natova o konstrukci brány odpověděl elegantně provedeným trestným střílením Jakub Kolísko.

Do první pauzy totiž pro Boleslav vystříleli vedení 3:1 Tomáš Chroust a Fojta. 

Obrovské zrychlení, dychtivost a šikovné ruce předvedl Jelínek při akci na 4:1. Vyrazil do brejku, řekl si o míček, v přečíslení už nenahrával a udělal kličku gólmanu Kafkovi. Suverénní provedení!

Ale rozhodnuto ještě nebylo. Tatran vrátila do hry Svačinkova branka. Moc důležitý pro Boleslav pak byl záskok Rytycha proti dalšímu Kolískovu trestnému střílení. Rytych předvedl hbitý skok proti blafáku a rozparádil se emotivním gestem rukou, což zase rozproudilo fanoušky.

V Městské sportovní hale jich bylo přes šest set a parádně se bavili. Další skvělý moment? Ano - a jsme u Pluhařova zásahu na 5:2. Sklepnutí míčku na prsou a následná trefa z voleje. To byla nádhera!

Tatran pět minut před koncem zkoušel power-play a díky Komárkovi jednou uspěl. To ale platí také o boleslavském Gruberovi, který si počkal na vhodný moment a uklidil míček do odkryté sítě.

Boleslav vyhrála 6:3 a po 16. kole povede nejméně o devět bodů. Ještě záleží na nedělním výsledku Chodova v Brně.

Teď už se boleslavský tým chystá do Zlína, kde ho v úterá čeká finále Poháru České pojišťovny proti Vítkovicím. 


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek