Technology florbal Mladá Boleslav

Dominantní výkon v Ostravě! Boleslav vyhrála 12:4

18. října 2015, Redakce

Udržení prvního místa v Tipsport Superlize a navrch ještě vylepšení skóre. Tým Technology Florbal Mladá Boleslav si v 5. kole s chutí zastřílel, na hřišti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vyhrál 12:4. Ráz zápasu určila už první třetina, kterou hosté vyhráli 7:1. Jako jediní mají plných 15 bodů.

Dominantní výkon v Ostravě! Boleslav vyhrála 12:4

5.kolo, neděle 18. října 2015
4:12
(1:7, 0:4, 3:1)
 

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja (21. Kloboučník) - Komačka, Dombrovský, Zbořil, Svačinka, Lipový - Vojtíšek, Robenek, Macháček - Eichner, Trulík, Hrabal - Klečka, Šimíček, Ivan.

Technology Florbal MB

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - Bouška, Fojta, Natov - Mátl, Pluhař, Gwuźdź - Bína, Ekl.
 
Branky a nahrávky: 4. Vojtíšek, 52. Robenek (Vojtíšek), 58. Eichner (Trulík), 60. Hrabal (Eichner) - 3. Novák (Křenek), 7. Tom. Chroust (Curney), 12. Natov (Fojta), 12. Mátl (Pluhař), 15. Tad. Chroust (Curney), 18. Gwuźdź (Pluhař), 19. Tad. Chroust (Curney), 24. Curney (Tom. Chroust), 30. Jelínek, 34. Kološ (Natov), 37. Fojta (Curney), 56. Fojta (Curney). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 220.

Reportáž

Boleslavský trenér Jan Pazdera oproti týden starému utkání s Chodovem udělal dvě změny v sestavě - do brány poslal Korába a ve třetím útoku Bínu nahradil Mátl.

Nadále chyběli rekonvalescenti Novotný, Rožnovják, Salát, Ludvík a Renčín.

Hosté se vydávali na dalekou cestu s ostražitostí, vzájemné zápasy v Ostravě v posledních sezonách spojovala vždy velká vyrovnanost.

Ale tentokrát byl obraz hry jiný - naprosto jednoznačný ve prospěch Mladé Boleslavi.

Nejproduktivnější třetina v sezoně

Na Novákův otevírací gól z úvodu třetí minuty sice ještě po faulu Kološe odpověděl z trestného střílení Vojtíšek. Ovšem to bylo od Ostravy na dlouhou dobu všechno, s míčkem si moc nezahrála.

Zato Boleslav zářila. Tomáš Chroust po rychlém brejku v sedmé minutě zakončením pod Laju vrátil vedení na boleslavskou stranu, a pak náskok rostl a rostl.

Natov ve 12. minutě z voleje zvyšoval na 3:1, za 29 vteřin Mátl prokázal rychlou reakci před bránou (4:1), Tadeáš Chroust v 15. minutě mířil do odkryté části brány a v 18. minutě potrestal špatnou rozehrávku domácích Gwuźdź, který se neukvapil, udělal si prostor na střelu a zvýšil na 6:1.

Ani to nebylo v první třetině od Boleslavských vše, druhý gólový moment v zápase si užil Tadeáš Chroust.

Desítka padla po polovině zápasu

Ostravský gólman Laja v bráně trpěl a od druhé třetiny ho nahradil Kloboučník.

Pokud snad domácí věřili, že by je alespoň nějakým způsobem mohla nastartovat přesilovka po provinění Nováka, pak je rychle zpražil Curney. Z oslabení uběhlo jen pět vteřin, když upravoval na 8:1.

Ve zbývajícím čase Ostrava přesilovku nevyužila, naopak Boleslav s ní v polovině zápasu naložila lépe. Jelínek ve vzduchu v úrovni kolen dorážel zblízka do odkryté sítě.

Demolice pokračovala. Kološ dělovkou z dálky ve 34. minutě zvýšil 10:1, ale zaokrouhlené skóre také nevydrželo dlouho, protože za tři minuty Fojta proměnil další přesilovku. V poslední minutě druhé třetiny pak mohl přidat ještě jeden gól, natahoval se po dorážce Kološovy rány, ale Kloboučník chytil míček na čáře.

Nadvláda na hřišti i na tribuně

Ve třetí třetině hosté zápas kontrolovali, navíc měli převahu i v hledišti, o atmosféru se starala výhradně pětice věrných boleslavských kotelníků a mohli bez jakéhokoliv přehánění skandovat: "Exhibice! Exhibice!"

Zklamané domácí diváky po dlouhém čase trochu potěšil až v 52. minutě proměněnou početní výhodou Robenek.

Pět minut před koncem si Boleslav zahrála čtvrtou přesilovku a vytěžila z ní třetí gól, celkově dvanáctý - znovu díky Fojtovi.

Poslední slovo měli sice ostravští Eichner (3:12) s Hrabalem (4:12), ale to příliš nevadilo. Mladá Boleslav dominantním způsobem zvládla zápas 5. kola, jako jediná má všech 15 bodů a vede Tipsport Superligu.


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek