Členská sekce

Hit kola patřil jasně Mladé Boleslavi! Brnu dala devět gólů

17. listopadu 2015, Redakce

Šlágr 10. kola Tipsport Superligy jasně ovládl tým Technology Florbal Mladá Boleslav. V Městské sportovní hale porazil do té doby vedoucí itelligence Bulldogs Brno jednoznačně 9:4. Domácí rozhodli čtyřmi přesilovkovými góly ve druhé třetině a pohlídali si hektickou závěrečnou dvacetiminutovku.

10.kolo, úterý 17. listopadu 2015
9:4
(2:1, 4:0, 3:3)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - Bouška, Novotný, Natov - Salát, Pluhař, Gwuźdź.

itelligence Bulldogs Brno

Kejík - Jakůbek, Bauer, Žižka, Hauser, Kadlec, Jeski - Ondráček, Koutný, Krajcigr - Coufal, Juhaňák, Mendrek - Brom, Fuchs, Jalový.

Branky a nahrávky: 6. Natov (Bouška), 19. Curney (Jelínek), 23. Pluhař (Křenek), 34. Jelínek (Curney), 35. Curney (Natov), 37. Tad. Chroust (Natov), 51. Pluhař (Salát), 56. Tom. Chroust, 60. Tom. Chroust (Curney) - 7. Jalový (Jeski), 47. Krajcigr (Coufal), 55. Jakůbek (Juhaňák), 57. Krajcigr (Jakůbek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 5:3, navíc Bauer (Brno) 5 minut. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 404.

Boleslavský trenér Jan Pazdera vycházel z vítězné sestavy z nedělního utkání ve Vítkovicích (6:5 po nájezdech), od první minuty už naskočil také obránce Novák, který měl v posledních dnech drobné zdravotní problémy.

Proti buldočí osobce Boleslav nastoupila nebojácně, snažila se hrát rychlý florbal v tempu a po jedné takové akci v šesté minutě šla do vedení. Bouška křižně nahrál volnému Natovovi, který propálil Kejíka a odstartoval úspěšné odpoledne.

Za necelou minutu sice vyrovnal Jalový, ale to bylo od Brna na dlouho dobu vše. Pak hosté totiž v 16. minutě neproměnili přesilovku a následně - při trestu Ondráčka - sami pykali. Curney si trpělivě počkal na střeleckou pozici a vrátil vedení na boleslavskou stranu.

Náskok 2:1 domácí ve druhé třetině výrazně vylepšili. Nejdřív se ve 23. minutě Pluhař protáhl mezi dvěma protihráči a ranou do protipohybu překonal brněnského brankáře.

Pak Boleslav podruhé obětavě zvládla oslabení a těsně po návratu Křenka si vybojovala dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Tu ještě neproměnila, ale krátce poté v 34. minutě brněnský Bauer mířil na trestnou lavici znovu - a tentokrát dokonce na pět minut.

Dlouhou početní výhodu Boleslav využila hned třikrát, náskok 6:1 postupně vybudovali Jelínek, Curney a Tadeáš Chroust.

Brno razantně reagovalo a od třetí třetiny se pustilo do hry bez brankáře. Ve 46. minutě navíc znásobilo svou výhodu díky boleslavskému trestu za špatné střídání a v přesilovce snížil Krajcigr na 2:6.

Snaha se sice cení, ale v případě Brna k bodům nevedla. Na začátku 52. minuty Pluhař utekl a z úhlu trefou do prázdné brány zvýšil na 7:2.

Domácím se na chvíli přitížilo při souběžných trestech Kadlece a Boušky za sekání, ale dvě minuty v šesti proti třem a čtyřem proměnilo Brno v jediný gól Jakůbka a navíc s návratem Boušky z trestné lavice Tomáš Chroust přes celé hřiště trefil prázdnou bránu - 8:3.

Hosté se dál nevzdávali, tři a půl minuty před koncem na 4:8 snížil nejlepší brněnský střelec Krajcigr, ale závěr si domácí pohlídali a Tomáš Chroust po krásné souhře do prázdné brány uzavřel skóre na 9:4.