Technology florbal Mladá Boleslav

Nájezdy rozhodovaly i v Pardubicích, domácí vyhráli v osmé sérii

24. ledna 2015, Redakce

Nájezdy tento týden pronásledují Technology Florbal MB. Zatímco v úterý boleslavský tým závěrečné drama v Opavě při finále Poháru České pojišťovny proti Brnu zvládl, v Pardubicích v 17. kole AutoCont extraligy nikoliv. O výhře domácích 6:5 po nájezdech rozhodl až v osmé sérii Jakub Burian.

Nájezdy rozhodovaly i v Pardubicích, domácí vyhráli v osmé sérii

17.kolo, sobota 24. ledna 2015
6:5
(3:3, 2:1, 0:1 - 0:0)
 

Sokol Pardubice

Tvrdý - Brychta, Ďopan, Oubrecht, Lisa, Škeřík, Šťastný - Burian, Teichman, Zozulák - Janeček, Bahník, Krigovský - Formánek, Krajcigr, Němeček - Kunt, Janeček, Junek.

Technology Florbal MB

Výtisk - Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kadlec, Kroupa - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Kološ, P. Bouška - Mátl, Salát, Rožnovják - Ekl, Ludvík.
 
Branky a nahrávky: 1. Teichman (Zozulák), 10. Bahník (Krigovský), 17. Teichman (Zozulák), 29. Formánek, 36. Ďopan (Burian), rozhodující nájezd Burian - 3. J. Bouška (Kološ), 9. Kološ, 18. Curney (Jelínek), 39. Curney (Jelínek), 58. Gwuźdź (P. Bouška). Rozhodčí: Ellis, Sjögren. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 370.

Reportáž

První třetinu ve znamení přestřelky naznačila hned čtrnáctá vteřina, ve které zaskočil mladoboleslavskou defenzivu Teichman. I hosté se rychle přizpůsobili hře nahoru-dolů, Jiří Bouška na začátku třetí minuty vyrovnal a Kološ v deváté minutě po pardubickém námazu z rohu otočil na 2:1.

Za dalších padesát vteřin domácí srovnali, na 2:2 skóroval Bahník, který měl lehkou situaci po přihrávce před prázdnou bránu. V 17. minutě se podruhé připomněl Teichman, Pardubice šikovně rozehrály standardku zblízka, u tyče byl právě Teichman a dokonal další obrat, tentokrát na 3:2. Šestigólovou přestřelku v první třetině uzavřel Curney po repre-spolupráci s Jelínkem.

Vyrovaný stav 3:3 vydržel až do 29. minuty. Hosté více kontrolovali míček, Pavel Bouška trefil konstrukci brány, po něm nebezpečně pálil i Křenek. Ale gól dal domácí Sokol. Do brány propadl Formánkův pokus z dálky.

Po pátém pardubickém gólu Ďopana z přesilovky reagoval boleslavský trenér Zahalka stažením hry na dvě formace a necelou minutu a půl před koncem druhé třetiny Curney svým druhým gólem v zápase zakončoval brejk a snížil na 4:5.

Hned na začátku třetí třetiny měli boleslavští hráči dobrou příležitost vyrovnat při trestu Ďopana, jenže přesilovce scházela tradiční lehkost, což lze říct také o následujících minutách. Jednu z mála nebezpečných střel vyslal ve v 55. minutě Curney, ale od hattricku ho dělila boční síť.

Vyrovnání na 5:5 se hosté dočkali přesně 130 vteřin před koncem základní hrací doby, kdy prošla Gwuźdźova střela. V úplném závěru základní hrací doby, osm vteřin před koncem, si Boleslav před rozehrávkou za půlkou vzala oddechový čas a zkusila hru v šesti, ale rozhodnout už nestihla.

Přes nerozhodné prodloužení dospěl zápas stejně jako v Opavě k nájezdům. Až v osmé sérii rozhodl pardubický Burian.


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek