Technology florbal Mladá Boleslav

Po špatném úvodu Boleslav zabrala, ale body nemá

21. prosince 2014, Redakce

Náročné předvánoční období nemá šťastný konec. Mladá Boleslav ve 13. kole AutoCont extraligy prohrála na Děkance s FbŠ Bohemians 5:7. Důležitá byla úvodní jedenáctiminutovka, během které hosté dostali čtyři góly. Boleslav dokázala srovnat na 5:5, ale v závěru o body přišla.

Po špatném úvodu Boleslav zabrala, ale body nemá

13.kolo, neděle 21. prosince 2014
7:5
(4:1, 1:3, 2:1)
 

FbŠ Bohemians

Koráb – Zezulka, Kisugite, M. Šimek, Bagin, Musil, Kordoš, D. Šimek, Poláček, Kuncman, Čihák, Chlumský, Koubek, Kieler, Mandík, Höffer, Kindl, Růžek, Šárka.

Technology Florbal MB

Výtisk (11. Rytych) – Křenek, Novák, Kadlec, Pluhař, Kroupa – Tom. Chroust, Curney, Ekl – Fojta, Kolo, Rožnovják – P. Bouška, Ludvík, J. Bouška – Mátl.
 
Branky a nahrávky: 2. Šimek (Kuncman), 7. Šimek (Kisugite), 10. Růžek (Bagin), 11. Kieler (Kisugite), 27. Růžek (Mandík), 48. Zezulka (Šárka), 60. Šárka (Růžek) - 12. J. Bouška (Pluhař), 25. Křenek (Novák), 32. Curney (Křenek), 33. J. Bouška (Pluhař), 41. Tom. Chroust (Curney). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 266. Nejlepší hráči: Adam Růžek - Radim Křenek.

Reportáž

Mladé Boleslavi v posledním předvánočním zápase chyběli dlouhodobí marodi Tadeáš Chroust a Petrové Novotný se Salátem, k nimž navíc po po pátečním utkání s Brnem přibyli obránci Jan Jelínek a Radek Gwuźdź. Další hráči nastoupili krátce po nemoci nebo se sebezapřením.

Úvod působil z boleslavské strany žalostně, hosté byli ve všem o dva i více kroků později a probrali se, až když v 11. minutě svítil na časomíře hrozivý stav 4:0. Nešťastníka Výtiska, který chytil několik dalších gólovek, vyhnali David Šimek (první dvě branky), Růžek a Kieler.

Nahradil ho Rytych, trenér Zahalka provedl několik dalších posunů v sestavě a bídný dojem alespoň trochu vylepšil ve 12. minutě Jiří Bouška snižující na 1:4.

Do druhé třetiny nastoupila úplně jiná Mladá Boleslav. Odhodlanější, důraznější, přímočařejší, s chutí porvat se ještě o výsledek. A ten se opravdu vylepšoval!

Po Křenkově gölu na 2:4 sice vrátil domácím tříbrankové vedení Růžek zakončující brejk 2 na 1, ale ani to nebylo skóre, které dlouho vydrželo. Do druhé pauzy ještě snížili Curney s Jiřím Bouškou a Boleslav najednou ztrácela už jen gól - 4:5.

Tenkou ztrátu na začátku třetí třetiny definitivně odmazal Tomáš Chroust, mezi tím Rytych v brance pravidelně předváděl fantastické zákroky, dvakrát i v situaci, kdy před ním zůstali dva osamocení hráči v bílozeleném. Rozdílový gól však přesto trefil ve 48. minutě Zezulka.

Boleslav v závěru třetiny vyvinula tlak, vytvořila si několik velmi slibných střeleckých pozic, ale v brance Bohemians výborně chytal Koráb, někdejší dlouholetá boleslavská jednička. Šestý gól už nepustil, naopak jeho spoluhráči sedm vteřin před koncem třetí třetiny pečetili výhru 7:5.

K předvánočním bodům nestačily ani hlasivky vytrvalých fanoušků, kteří z ochozu tvořili boleslavským hráčům pod sebou parádní atmosféru.


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek