Technology florbal Mladá Boleslav

První ztráta v play-off, Boleslav ve Vítkovicích prohrála 2:3

2. dubna 2016, Redakce

Semifinálová série play-off Tipsport Superligy proti Vítkovicím se protáhne nejméně o jeden zápas. Mladá Boleslav poprvé v letošním play-off ztratila, ve třetím semifinále prohrála na hřišti soupeře 2:3 a Vítkovice tak snížily stav série na 1:2.

První ztráta v play-off, Boleslav ve Vítkovicích prohrála 2:3

sobota 2. dubna 2016
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
 

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Jankulár, Mertha, Ivan, Šebesta, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Delong, Jurdzin, Matúš.

Technology Florbal MB

Rytych - Křenek, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Kadlec, Gwuźdź - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Novotný, P. Bouška.
 
Branky a nahrávky: 13. Pešat (Delong), 34. Rýpar (Jankulár), 50. Hájek (Lukáš Řezanina) - 27. Novotný (Salát), 50. Gwuźdź (Salát). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 683.

Reportáž

Mladá Boleslav zahájila třetí semifinálovou bitvu ve stejném složení jako předchozí dvě. Domácím chyběl kapitán Matejčík, který sledoval zápas pouze v civilu.

I tak to byly Vítkovice, které zpočátku působily aktivnějším dojmem a zaměstnaly boleslavského gólmana Rytycha, jenž se chytil několika spolehlivými zákroky v úvodu.

Před polovinou první třetiny navíc musel na trestnou lavici Salát za zpracování míčku v brejku vysokou hokejkou. Boleslavští ve čtyřech přežili, což už neplatilo ve 13. minutě za rovnovážného počtu hráčů - Pešat vyřešil vítkovický brejk 2 na 1 otevíracím gólem.

Mladá Boleslav odpověděla ve 27. minutě - hosté rychle posouvali míček podél levého mantinelu, odkud Salát našel na druhé straně volného Novotného. Kapitán hostů ležérně jednou rukou poslal míček do síťky gólmana Součka.

Obrat si pak žádala boleslavská přesilovka při trestu Rýpara, jenže několik nadějných pozic včetně střely Kološe ze středu se neujalo.

Rýpar byl ústřední postavou prostřední třetiny, když brzy po odsezení dvouminutového trestu vrátil domácím vedení skrytou a přesnou střelou na bližší tyč.

Méně radosti měl tentýž hráč ve 36. minutě, když musel podruhé na trestnou. Po současně udělených dvojkách pro Ivana a Krzyžanka se navíc hosté dostali k výhodné přesilovce 4 na 3, ale v oslabení paradoxně zahrozil Hájek.

Před 683 diváky ve Sportovním centru Dubina vrcholil napínavý zápas třetí třetinou: nejdřív v 50. minutě Gwuźdź srovnal na 2:2, ale hned za 16 vteřin vítkovický Hájek využil volného prostoru na pravé straně.

Mladá Boleslav měla v závěru nápor, postupně stáhla hru na dvě formace a zkusila i hru v šesti, ale Vítkovice už výhru 3:2 obětavě ubránily a snížily stav série na 1:2.

Čtvrté utkání se hraje v Ostravě v pondělí od 20.15 hodin, přímý přenos vysílá ČT sport.


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek