Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

S navrátilci v sestavě Boleslav porazila Ostravu

10. ledna 2015, Redakce

Tři body plus dva návraty. Florbalisté Mladé Boleslavi do domácího zápasu 15. kola AutoCont extraligy proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nasadili i kapitána Petra Novotného a reprezentanta Tadeáše Chrousta, kteří v minulých měsících chyběli ze zdravotních důvodů. Navrátilci pomohli k výhře 7:3. Dva góly Technology Florbal MB vstřelil Martin Rožnovják. Utkání sledovala skvělá návštěva, do Městské sportovní haly přišlo 515 diváků.

S navrátilci v sestavě Boleslav porazila Ostravu

15.kolo, sobota 10. ledna 2015
7:3
(3:0, 1:0, 3:3)
 

Technology Florbal MB

Výtisk – Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Pluhař, Kadlec – Tom. Chroust, Curney, P. Bouška – Mátl, Kološ, Novotný – Ludvík, Salát, Rožnovják – Tad. Chroust, Ekl.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja - Svačinka, Komačka, Krzyžanek, Vítovec, Eichner, Lipový - Šimíček, Švajný, Kašovský - Peřka, Křiva, Šimík Ivan, Hrabal, Kolajta - Trulík.
 
Branky a nahrávky: 3. Curney, 15. Salát (Ludvík), 19. Tom. Chroust (Jelínek), 33. Jelínek (Curney), 47. Rožnovják (Ludvík), 51. P. Bouška (Jelínek), 59. Rožnovják (Salát) - 46. Peřka (Křiva), 47. Eichner (Kolajta), 54. Lipový (Eichner). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 515. Nejlepší hráči: Jakub Výtisk - Marek Lipový.

Reportáž

Petr Novotný naskočil ve druhé formaci s Kološem, chvíle Tadeáše Chrousta přišly v závěru. A po něm oba s celým týmem a 515 diváky v hledišti slavili vítězství 7:3. Jaký byl průběh zápasu?

Mladá Boleslav vzala na vědomí listopadovou prohru 5:6 v Ostravě a ve druhém vzájemném utkání sezony byla mnohem ostražitější i jistější.

Klid ji zajistil brzký gól Jiřího Curneyho, který se ve třetí minutě dostal za ostravskou obranu a bekhendovou kličkou otevřel skóre. V deváté minutě přišel zřejmě jediný negativní moment sobotního večera. V rohu za vlastní bránou zůstal ležet obránce Pluhař a pozdější vyšetření v mladoboleslavské nemocnici potvrdilo výron.

Boleslav pokračovala s pěti beky a do první pauzy si zajistila slibný náskok. V 15. minutě Ludvík přesně předložil míček Salátovi, kterému stačilo správně nastavit hůl a tečovat za brankáře Laju. Přesně minutu a půl před koncem úvodní třetiny pak Tomáš Chroust zblízka zavěsil pod horní tyč - 3:0.

Druhou část mohl gólově odšpuntovat opět Curney, ale nařízené střílení po faulu na Jelínka neproměnil, Laja podržel tým i při následném ostravském oslabení, jediném v utkání. A pak čelil těžkým momentům na druhé straně Výtisk. Boleslavský gólman se hbitě přesunul ve 27. minutě proti Ivanovi, brzy potom vyrazil i skryté Krzyžankovy střely z dálky.

Jediný gól druhé třetiny padl ve 33. minutě, Jelínek zleva poslal přesnou přízemní střelu nad nohu brankáře na zadní tyč.

Zatímco ve středu proti Chodovu si Boleslav vybrala slabší momenty ve druhé třetině, tentokrát by se našly mouchy v té poslední. Nakonec byla šestigólová.

Výtisk, nejlepší boleslavský hráč zápasu, hájil čisté konto až do 46. minuty, na jejím konci Peřka nechytatelnou dorážkou odčaroval jeho bránu. A strhla se přestřelka... Za 25 vteřin Ludvík připravil druhý gól v zápase, tentokrát pro Rožnovjáka, o dalších 20 vteřin později korigoval ostravský Eichner - 5:2.

Mezi závěrečné trefy Pavla Boušky a Rožnovjáka se ještě vtěsnal Lipový, Mladá Boleslav si bez problémů došla pro tři body za výhru 7:3.


Ohlasy po zápase

Jan Zahalka (Technology Florbal MB): "První dvě třetiny byly herně celkem povedené, byla to otázka skóre, oproti předchozím zápasům vidím zlepšení. Akorát koncovka bohužel ještě není podle našich představ, chtělo by to více gólů a rozhodnout dřív. Místo toho jsme ve třetí třetině udělali pár zbytečných chyby, už jsme to brali hodně na sebe. Soupeř nás potrestal, dostal se trochu víc do hry, ale stále jsme drželi minimálně třígólový náskok a celkem v klidu jsme dovedli zápas do vítězného konce. Třetí třetinu bych si však představoval úplně jinak."

Petr Koutný (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava): "Byli jsme připraveni na Mladou Boleslav, protože se nám na ni daří, ale myslím si, že nás soupeř tentokrát nepodcenil. Rozhodující byla první třetina, ve které jsme udělali tři školácké chyby a nakonec nás to stálo výsledek. Mladá Boleslav má skvěle družstvo, každý její hráč je vyspělý."Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek