Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Senzační triumf! Boleslav porazila nejlepší tým světa Falun

12. srpna 2016, Redakce

Obrovský dílčí úspěch Technology Florbal Mladá Boleslav na Czech Open 2016: tým trenéra Jana Pazdery v osmifinálové skupině zvítězil 2:0 nad Falunem, nedávným švédským trojnásobným mistrem a šampionem posledních tří ročníků Poháru mistrů.

Senzační triumf! Boleslav porazila nejlepší tým světa Falun
pátek 12. srpna 2016
2:0
(0:0, 2:0)
 

Technology Florbal MB

Rytych - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

IBF Falun

Lilja - Johansson, Erickson, Berg, Larsson, Fernqvist, Bischofberger - R. Arvidsson, A. Arvidsson, Enström - Palmén, Hallén, Hajo - Sohlberg, Backby, Caderström.
 
Branky a nahrávky: 32. Gruber (Křenek), 40. Pluhař. Rozhodčí: . Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 711.

Reportáž

Deset měsíců po triumfu na Poháru mistrů v Mladé Boleslavi se hvězdný Falun vrátil do Česka - na Czech Open 2016. Fialové švédské krále svedl pavouk do osmifinálové skupiny společně s boleslavským týmem. Proti sobě stáli v pátek odpoledne v Areně Sparty na Podvinném Mlýně.

Ač Boleslav fakticky ještě nezahájila osmifinálové boje, už měla jisté čtvrtfinále, protože Tatran v pražském derby porazil Chodov 4:2 a čeští mistři už se ve skupině ani teoreticky nemohli dostat před Boleslav na postupové místo.

O mimořádnou motivaci bylo i tak postaráno: Falun nepřivezl úplně všechny své superstars, ale i tak jich nastoupilo dost. Nechyběl kapitán Rasmus Enström či stále mladí, ale už teď hvězdní Simon Palmén s Emilem Johanssonem. A to ještě mezi náhradníky čekali vousáč Thomas Holmgren či český útočník Martin Tokoš.

V Areně Sparty se sešlo k sedmi stovkám fanouškům a určitě je netrápilo, že se na gól dlouho načekali. I když dlouho platil stav 0:0, hrál se vynikající florbal.

Těžko popisovat všechny hezké momenty zápasu a velké šance, jelikož jich bylo spoustu na obou stranách. 

S přibývajícími minutami Falun zjišťoval, že to s Boleslaví nebude mít jednoduché. A v těžký se pro něj proměnil zápas ve 32. minutě - Gruber si zpracoval Křenkovu přihrávku a zblízka se trefil do prostoru nad rameno brankáře.

Boleslav žila šancí, že porazí nejlepší tým světa posledních let a naděje se ještě zvýšila, když v čase 36:35 fauloval Fernqvist.

Falun není zvyklý prohrávat, ale s Boleslaví se mu to stalo. Při hře bez gólmana se zpoza poloviny hřiště trefil do odkryté brány Pluhař a stvrdil senzační triumf svého týmu 2:0.Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek