Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Šlágr pro Chodov. Boleslav skončí v základní části druhá

21. února 2016, Redakce

Souboj o první místo v předposledním kole základní části Tipsport Superligy patřil domácímu Chodovu. Mladá Boleslav na Jižním Městě prohrála 6:13, přestože se ve třetí třetině dokázala dotáhnout na 6:6. Chodov je tedy vítězem základní části, Mladá Boleslav už v posledním kole nemůže ztratit druhé místo.

Šlágr pro Chodov. Boleslav skončí v základní části druhá

21.kolo, neděle 21. února 2016
13:6
(3:2, 2:2, 8:2)
 

FAT PIPE Florbal Chodov

Barák - Sýkora, Pražák, Ondrušek, Koutný, Dóža, Jelínek, Pražan, Bachtík, Kašovský, Fiala, Tyl, Vávra, Procházka, Flousek, Chmelíček, Strachota, Kotlas, Bouša.

Technology Florbal MB

Rytych - Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Kadlec, Gwuźdź - Novotný, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, J. Bouška - Salát, Pluhař, Tad. Chroust (21. Novák).
 
Branky a nahrávky: 6. Ondrušek (Dóža), 12. Pražák, 20. Pražák (Bouša), 21. Dóža (Koutný), 27. Jelínek (vl.), 44. Koutný (Ondrušek), 50. Ondrušek (Dóža), 50. Vávra (Bouša), 53. Koutný (Ondrušek), 54. Koutný (Ondrušek), 54. Dóža (Sýkora), 55. Dóža (Kotlas), 58. Ondrušek - 2. Fojta (Kološ), 17. Pluhař (Salát), 22. Pluhař (Tom. Chroust), 33. Natov (Curney), 48. Novotný (J. Bouška), 49. Curney (Jelínek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:0. Diváci: 418.

Reportáž

Neděle na Jižním Městě? To musela být pro florbalové fanoušky jasná volba. Souboj o první místo táhl, však do haly dorazilo 418 diváků, na chodovské poměry nadstandardní číslo.

Možná byli fanoušci zvědaví i na pětici prvních členů nově vzniklého Klubu legend, který Chodov založil u příležitosti startujících oslav 25. výročí klubu. K ceremonii došlo o první přestávce, při níž hosté nemohli být spokojení.

Skóre sice otevřel po 105 vteřinách Fojta pěknou trefou zleva, jenže to byl nakonec jediný příznivý stav pro Boleslav. Tradičně silná byla první chodovská formace s Dóžou, Ondruškem a spol., která zařídila brzké vyrovnání, po polovině úvodní třetiny otáčel na 2:1 Pražák. V 17. minutě si boleslavský Pluhař s chladnou hlavou položil chodovského brankáře Baráka (2:2), jenže přelom první a druhé třetiny hostům vůbec nevyšel.

Před pauzou je srazil znovu Pražák a při prvním střídání ve druhé třetině Dóža. Nadostřel dostal hosty svým druhým gólem Pluhař (3:4), jenže Chodov byl znovu o krok dál ve 27. minutě po smolném vlastním boleslavském gólu. Rychlá kombinace a přihrávka nalevo k volnému Natovovi vedla k boleslavskému gólu na 4:5, což byl stav, který platil i po druhé třetině.

Mladou Boleslav ani nepoložilo, když domácí na začátku poslední dvacetiminutovky zase odskočili díky Koutnému na 6:4. Kapitán Novotný ve 48. minutě snížil a euforii využil o necelou minutu později Curney vyrovnávající střelou do odkryté brány na 6:6.

Zdálo se, že hosté jsou na tom lépe, ale byl to mylný dojem. Chodov si dominantně došel pro vítězství. Ondrušek v 50. minutě využil situaci po standardce, osmý chodovský gól přidal Vávra, a pak už musela Boleslav riskovat - což nevyšlo. Koutný dvakrát zakončoval rychlou souhru (9:6 a 10:6), pak se dvakrát do prázdné brány trefil Dóža (11:6 a 12:6) a v 58. minutě završil skóre na 13:6 Ondrušek.

Až poněkud pod úroveň byl chodovský time-out v čase 59:27, při němž hráči místo porady u střídačky slavili na hřišti.

Chodov si díky vítězství s předstihem zajistil prvenství základní části. Mladá Boleslav s jistotou obsadí druhé místo a domácí zápas posledního kola v neděli 28. února od 17 hodin proti Ostravě bude testem před play-off.


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek