Technology florbal Mladá Boleslav

Trpké pohárové finále. Po dvou trofejích Boleslav bere stříbro

19. ledna 2016, Redakce

Útok na pohárový hattrick nevyšel. Tým Technology Florbal Mladá Boleslav po dvou předchozích triumfech tentokrát končí v Poháru České pojišťovny stříbrný. Ve finále 2016 podlehl Vítkovicím 2:3.

Trpké pohárové finále. Po dvou trofejích Boleslav bere stříbro

úterý 19. ledna 2016
2:3
(1:0, 0:0, 1:3)
 

Technology Florbal MB

Rytych - Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Kadlec, Novák - J. Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Pluhař, P. Bouška.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Hubálek, Jankulár, Švajný, Jastřemský, Delong - Šebesta, Matúš, Hájek - Nehera, Matejčík, Rýpar - Hubálek, Bräuer, Delong.
 
Branky a nahrávky: 6. P. Bouška (Kadlec), 52. Jelínek (Curney) - 53. Matejčík (Řezanina), 54. Hájek (Jastřembský), 54. Matejčík (Jankulár). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 921.

Reportáž

O prestiži úterního večera nemohlo být pochyb. Mladá Boleslav se mohla stát teprve třetím týmem, který ovládne pohárovou trofej třikrát v řadě. Předtím dosáhly na zlatý hattrick Ostrava (2002-2004) a Střešovice (dokonce šest triumfů v řadě: 2005 - 2010).

Po Otrokovicích (finále 2014) a Brnu (finále 2015) tentokrát stály proti boleslavskému týmu Vítkovice. A byl to soupeř opravdu zdatný…

V první třetině se po opatrnějším úvodu dostávali dvojnásobní obhájci postupně do tlaku a v šesté minutě Pavel Bouška po přihrávce na střed z otočky prostřelil vítkovického brankáře Součka.

Byl to první a na dlouhou dobu jediný gólový moment. Boleslav tlačila, chtěla odskočit, do další dobré střelecké pozice se ve 13. minutě dostal znovu Pavel Bouška, dobrou šanci měl po chybné rozehrávce Vítkovic i elitní útok se zakončujícím Curneyem. Mezitím v modrém zahrozil především Nehera, který po křídle utíkal na Rytycha, který proti němu skvěle vykryl úhel.

Střelci dál mlčeli i ve druhé třetině, taktická bitva tolik šancí nenabízela - a když ano, tak zářili brankáři.

A tak před třetí třetinou stále svítil na výsledkové tabuli hubený stav 1:0 pro Boleslav. Na drama bylo zaděláno.

Mladá Boleslav si i ve 160 kilometrů vzdálené Plzni mohla připadat jako doma, skvělou atmosféru vytvořila více než stovka fanoušků a podruhé si mohli radostně zakřičet v 52. minutě po Jelínkově střele a šťastné teči na brankovišti, po které se míček odrazil do branky.

Vedení 2:0 ale nakonec k trofeji nestačilo, Mladá Boleslav pak prožila na přelomu 53. a 54. minuty hororových 45 vteřin. Nejdřív v přesilovce snížil Matejčík, za dalších 23 vteřin z úhlu Hájek srovnal a vítkovický obrat dokonal Matejčík skórující ze vzduchu nad brankářem Rytychem.

Boleslavští vrhli síly do útoku, Krzyžanek bombou z dálky trefil tyč, pak se navíc Hájek vyfauloval na Novákovi a Vítkovice se musely bránit. Ale gól už nedostaly.

Po dvou vyhraných trofejích tentokrát bylo finále pro Boleslav trpké. Končí stříbrná.Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek