Členská sekce

Boleslav České Lípě moc nedovolila a veze výhru

13. ledna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav drží první místo v Tipsport Superlize, v zápas 20. kola vedoucí tým soutěže vyhrál na hřišti nováčka FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:1. Už v úterý bude Boleslav obhajovat Pohár České pojišťovny v Mostě.

20.kolo, sobota 13. ledna
1:5
(1:1, 0:2, 0:2)

FBC Česká Lípa

Ponomarev - Vnuk, Dzierža, Mlejnek, J. Novák, Kadlec, Hřebřina, Karel, Jansa, Pastor, Slaný, Kněžour, Jirsa, Štěrba, Hudík, Ekl.

Bauer - Kološ, Jelínek, Řehoř, Zakonov, T. Novák, Křenek, Krzyžanek - Novotný, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Rožnovják - Gruber.

Branky a nahrávky: 25. Ekl (Jirsa) - 14. Jelínek (Kološ), 34. Krzyžanek (Natov), 35. Řehoř (Tomašík), 46. Tad. Chroust (Jelínek), 56. Gruber (Tomašík). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 2:2, navíc Jirsa (Č. Lípa) osobní trest 10 minut za nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320.

Mladou Boleslav čeká důležitý nadcházející týden vyplněný vítkovickým dvojsoubojem. Nejdřív se s rivalem opět po roce potká ve finále Poháru České pojišťovny (tentokrát v Mostě, kam klub pořádá zájezd) a hned v sobotu dojde na stejný střet v Tipsport Superlize na boleslavském hřišti.

Pomyslnou generálku na těžké zápasy Boleslav podstoupila u nováčka v České Lípě. Domácí prakticky celé utkání vycházeli ze zajištěné defenzivy, bránili na malém prostoru. Hosté museli poctivě dobývat, naopak soupeři toho moc nedovolili.

Přesto ještě po polovině zápasu platil stav 1:1, protože na Jelínkovu otevírací trefu z první třetiny zareagoval ve 25. minutě Ekl, který v České Lípě hostuje z Mladé Boleslavi.

Boleslavský trenér Pazdera upravoval sestavu, posunul do ní Grubera s Krzyžankem, kteří začali mezi náhradníky, a zúžil hru na dva centry a tři dvojice křídel. Tlak hostů pak využil čerstvý Krzyžanek (2:1) a krátce po něm Řehoř dorážel zblízka po krásném průniku Tomašíka (3:1).

Ve třetí třetině navíc Tadeáš Chroust využil přesilovku 4:1 a Boleslav vedla zápas k očekávanému vítězství. Pátý gól hostů přidal Gruber po nahrávce Tomašíka před prázdnou bránu (5:1). Teď už přijdou těžší souboje s Vítkovicemi.