Členská sekce

Mladá Boleslav v České Lípě rozhodla ve třetí třetině

3. listopadu, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav si ve 12. kole Tipsport Superligy odváží z České Lípy tři body za vítězství 6:5. Hosté rozhodli ve třetí třetině, před níž bylo nerozhodné skóre 4:4.

12.kolo, sobota 3. listopadu
5:6
(2:2, 2:2, 1:2)

FBC Česká Lípa

Dvořák - Mlejnek, Spilka, Tichý, Karel, Matějíček, Jansa, Pastor, Novotný, Slaný, Kněžour, Jirsa, Legner, Štěrba, Krajcigr, Vlček, Burian.

Musil (32. Bauer) - Novák, Krzyžanek, Jelínek, Höffer, Řehoř, Kadlec - Tokoš, Curney, Natov - Bína, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 15. Tichý (Karel), 17. Kněžour, 24. Krajcigr (Novotný), 32. Krajcigr, 59. Tichý (Slaný) - 1. Natov (Curney), 15. Tokoš (Novák), 29. Natov (Curney), 35. Höffer (Tomašík), 43. Tomašík (Höffer), 51. Curney (Natov). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 413.

Mladá Boleslav v České Lípě nastoupila se změnou na pravém křídle, kde se prohodili Bína s Tokošem a hned při prvním střídání nové trio Tokoš - Curney - Natov udeřilo díky trefě posledního jmenovaného do odkryté brány.

Česká Lípa byla zaskočená, což však platilo jen do 15. minuty, než srovnal Tichý. Ještě jednou Boleslav v první třetině vedla díky akrobatické trefě Tokoše, ale do pauzy srovnal Kněžour na 2:2.

Ve druhé třetině si užil dva gólové momenty proti svému bývalému klubu exboleslavský Krajcigr, na které odpověděli Natov v přesilovce a přesně střílející Höffer. 4:4.

Zápas ve skvělé atmosféře před 413 diváky, mezi nimiž i Boleslav měla řadu svých příznivců, rozhodovala třetí třetina. V ní měla tak jako v předchozích dvacetiminutovkách převahu na míčku Boleslav. Tomašík ve 43. minutě trefil odkrytou horní část branky (5:4) a v polovině třetí třetiny Curney přidal ke dvěma asistencím i pěkně mířenou trefu (6:4).

Závěr si Boleslav zkomplikovala trestem Krzyžanka, v přesilovce zvýrazněné hrou bez brankáře ještě snížil Tichý, ale víc už se České Lípě nepovedlo.

V příštím superligovém kole nastoupí Mladá Boleslav doma - v neděli 18. listopadu hraje proti Pardubicím. Mezitím ještě odehraje ve středu 14. listopadu osmifinále Poháru České pojišťovny ve Vítkovicích, což bude repríza posledních tří finále.