Technology florbal Mladá Boleslav

Osm výher! Mladá Boleslav postoupila do Superfinále!

5. dubna 2015, Redakce

Bez ztráty jediného zápasu si Technology Florbal Mladá Boleslav zajistil historický postup do Superfinále AutoCont extraligy! Po čtvrtfinálové výhře 4:0 na zápasy nad Spartou boleslavský tým stejně rychle vyřadil i Brno, nedělní zápas vyhrál 6:5 po nájezdech. Znovu rozhodl kapitán Novotný. Superfinále se hraje v O2 aréně 18. dubna.

Osm výher! Mladá Boleslav postoupila do Superfinále!

SF4, neděle 5. dubna 2015
5:6
(1:0, 1:3, 3:2 - 0:0)
 

itelligence Bulldogs Brno

Kejík - Jakůbek, Bauer, Kadlec, Sládeček - Hrubý, Juhaňák, Žižka— M. Koutný, Coufal, Ondráček.

Technology Florbal MB

Rytych - Jelínek, Křenek, Novák, Gwuźdź, Kadlec, Kološ, Pluhař - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Ludvík - Mátl, Ekl.
 
Branky a nahrávky: 18. Jakůbek (Juhaňák), 39. M. Koutný (Sládeček), 43. Ondráček (Sládeček), 52. Hrubý (Jakůbek), 55. P. Kadlec (Sládeček) - 24. Novotný (J. Bouška), 30. T. Kadlec, 31. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 44. Curney (Křenek), 48. Jelínek (Tom. Chroust), rozhodující nájezd Novotný. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 612. Nejlepší hráči: .

Reportáž

Boleslavský tým nastoupil do čtvrtého semifinálového zápasu ve stejném složení jako v sobotu, ale trenérovy plány nabouralo hned druhé střídání, při kterém se zranil ve skvělé formě hrající Pavel Bouška a jeho místo na levém křídle druhého útoku zacelil Ekl.

Zápas začal podobně takticky svázaně jako předchozí semifinálové díly. V jedné z mála šancí dobrých střeleckých pozic během prvních deseti minut byl Tadeáš Chroust, ale z volného prostoru netrefil bránu.

Vzruch před oběma bránami přinesla 15. minuta - nejdřív Jiří Koutný bekhendem trefil tyč, hned vzápětí rychle překonali brněnskou osobní obranu Ekl s Jiřím Bouškou, ale gólem neskončil ani Novákův pokus o dorážku. Skóre se měnilo až v 18. minutě, kdy prošlo do brány Jakůbkovo přesilovkové nahození.

Druhou třetinu začal Rytych skvělým přesunem proti Coufalovi, a pak přišla chvíle druhé boleslavské formace, na konci akce byl Novotný, jehož zakončení prošlo Kejíkovi mezi nohama.

VSTUPENKY NA SUPERFINÁLE: Zajistěte si lístek s dopravou zdarma!

Pak se Rytych znovu zaskvěl, tentokrát proti Ondráčkovi, zatímco na druhé straně Boleslav v polovině zápasu přidala dva rychlé zásahy. Nejdřív byl u Kejíka dostatečně důrazný Tomáš Kadlec a hned za 23 vteřin Tadeáš Chroust zasadil Brnu úder na 3:1. Před koncem druhé třetiny zdramatizoval vývoj Martin Koutný a na začátku té poslední Ondráček dokonce vyrovnal na 3:3.

Ale Mladá Boleslav se zlomit nenechala! Hned za minutu Curney pohotovou střelou vrátil náskok na stranu Technologů a na 5:3 pálil ve 48. minutě Jelínek! Ale ještě nebylo hotovo! Brno podruhé v zápase díky Hrubému a Petru Kadlecovi smazalo dvoubrankovou ztrátu.

Šestý ze sedmi vzájemných zápasů v sezoně tak rozhodovalo nastavení a počtvrté dokonce samostatné nájezdy! V poslední sérii - stejně jako o den dříve - rozhodl kapitán Novotný!

Technology Florbal Mladá Boleslav poprvé v historii postoupil do Superfinále, které se hraje 18. dubna v O2 aréně.Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek