Členská sekce

Zlatá Mladá Boleslav! Florbalový titul je náš

21. dubna, Redakce

Povedlo se to! Dlouholetá snaha má zlatý punc. Technology Florbal Mladá Boleslav je mistrem Tipsport Superligy 2017/2018. V Superfinále v Ostravě zvítězila Bolka 6:5 v prodloužení nad Vítkovicemi. Zlatý gól dal v čase 68:46 Milan Tomašík.

sobota 21. dubna
5:6
(3:2, 0:1, 2:2 - 0:1)

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Hrubý, Jankulár, Firda, Sladký, Šebesta, Řezanina, Tokoš, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Besta.

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Tom. Chroust, Curney, Natov - Novotný, Tomašík, Tad. Chroust - J. Bína, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 4. Tokoš (Sladký), 13. Rýpar (Hájek), 16. Šebesta (Delong), 59. Tokoš (Šebesta), 60. Tokoš - 11. Natov (Krzyžanek), 19. Jelínek (Curney), 22. Kološ (Tomašík), 53. Tomašík (Kološ), 59. Curney, 69. Tomašík (Novotný). Rozhodčí: Galvas, Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8191.

Pro Mladou Boleslav se první třetina vyvíjela dost komplikovaně, protože od čtvrté minuty prohrávala 0:1 a po vyrovnání Natova brzy Vítkovice odskočily dokonce na 3:1.

Jelínek skvělou akcí zpoza brány ještě před koncem třetiny snížil a 79 vteřin po začátku té druhé vyrovnal Kološ dorážející Tomašíkovu bekhendovou střelu. 3:3.

Oba týmy dokazovaly, jak umí být silné na míčku, z čehož plynula řada příležitostí. V závěru druhé třetiny hrála Boleslav přesilovku po faulu na Jelínka, ve dvou střeleckých pozicích však Tadeáš Chroust před bránou neuspěl.

Ve třetí třetině přiblížil Boleslav k titulu Milan Tomašík, který se v 53. minutě otočil s míčkem u mantinelu, pronikl před bránu a přízemní střelou překonal Součka. 4:3.

Necelé čtyři minuty před koncem Vítkovice rozehrály bavank, v šesti útočily na vyrovnávací gól bez brankáře a na 5:3 pro Bolku zvýšil Curney.

Ale ještě nebylo hotovo. Boleslav šla do oslabení, Tokoš v čase 58:50 snížil na 4:5 a v čase 59:14 dokonce srovnal na 5:5.

Boleslav na infarkt. Šlo se do prodloužení. V čase 68:46 dal zlatý gól Milan Tomašík.

Po letech snažení má Mladá Boleslav florbalový titul pro své město. Svou medailovou sbírku z nejvyšší soutěže rozšířila na pět bronzů, dvě stříbra a teď vytoužené zlato.