Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav má za sebou poslední utkání před vstupem do nové sezony Livesport Superligy. V závěrečném zápase vrcholové části Poháru Českého florbalu Bolka porazila Sokol Královské Vinohrady 4:2 a tím si zajistila prvenství ve své skupině.
Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav ve středu 3. září odehraje domácí utkání Poháru Českého florbalu. Soupeřem je TJ Sokol Královské Vinohrady. Zápas začíná v 18.30 hodin v Městské sportovní hale.
Linköping Innebandy je historicky prvním švédským klubem, který ovládl ŠKO-ENERGO CUP. Tým v sestavě se čtyřmi českými hráči prošel mladoboleslavským mezinárodním turnajem bez porážky. Postupně zvítězil nad Floorball Köniz Bern, nad domácím Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a triumf stvrdil nedělním vítězstvím nad HDT.cz Florbal Vary Bohemians. Nejproduktivnějším hráčem turnaje byl domácí Vojtěch Wiener.
Linköping Innebandy je historicky prvním švédským klubem, který ovládl ŠKO-ENERGO CUP. Tým v sestavě se čtyřmi českými hráči prošel mladoboleslavským mezinárodním turnajem bez porážky. Postupně zvítězil nad Floorball Köniz Bern, nad domácí Bolkou (po nájezdech) a celkový triumf stvrdil nedělním vítězstvím nad HDT.cz Florbal Vary Bohemians. Karlovarsko-pražský tým skončil třetí za Bolkou. Čtvrtí se umístil švýcarský klub Floorball Köniz Bern.
Falun - Boleslav 6:1, statečný výkon na skvělého soupeře nestačil
Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav v sobotním semifinále Poháru mistrů prohrál 1:6 s IBF Falun a v nedělním vyvrcholení ve finském Lempaäälä jej čeká souboj o třetí místo proti Grasshopper Club Curych. Jediný gól Bolky v boji o finále vstřelil po polovině utkání Filip Zakonov.
Mladoboleslavský tým dorazil do Finska ve čtvrtek v noci, na aklimatizaci měl celý pátek, během kterého absolvoval i trénink v dějišti Poháru mistrů 2023.
Semifinálovým soupeřem byl IBF Falun, sedminásobný šampion švédské ligy, mistr posledních tří ročníků a také aktuální lídr SSL.
Čeští mistři věděli, že jedině výkon na hranici možností může proti švédskému suverénovi stačit, a kdo ví jestli.
Boleslavský nástup byl statečný, tým vedený kapitánem Natovem se zvučného soupeře nezalekl a v první třetině neinkasoval. Právě Natov v úvodu trefil tyč a konstrukce branky dvakrát pomohla i Bauerovi.
Falun se dostal do vedení díky dvěma proměněným přesilovkám v krátkém sledu, těsně po polovině utkání snižoval Zakonov na 1:2, ale dvoubrankový náskok vrátil Falunu po rychlé kombinaci Lundmark. V úplném závěru druhé třetiny ještě Galante Carlström neproměnil trestné střílení.
Právě Galante Carlström, nejlepší hráč Falunu na hřišti, v úvodu třetí třtiny zvyšoval na 4:1 a udělal tím zápas pro Boleslav ještě těžším. Přesilovka zůstala nevyužita, hosté v závěrečných minutách zkoušeli hru v šesti bez brankáře, ale švédský tým už jen upravil skóre na konečných 6:1.
Znamená to, že Falun čeká finále Poháru mistrů proti domácím Classic. Boleslav bude hrát v neděli od 12.00 SEČ proti švýcarským mistrům Grasshopper Club Curych o třetí místo.