Sportovní centrum mládeže

Jsme Sportovní centrum mládeže Středočeského kraje Florbal Mladá Boleslav.

Od roku 2014 jsme Sportovní centrum mládeže Středočeského kraje Florbal Mladá Boleslav, jehož součástí jsou paprsky Florbalová akademie Mladá Boleslav, Orka Florbal, Floorball Club FalconFBC Draci Říčany a FBC Pitbulls Kolín.

Výňatek z aktualizované koncepce podpory sportovních center mládeže Středočeského kraje 2021-2025

"Cílem Středočeského kraje je podpora projektů sportovní přípravy talentovaných sportovců ve věkové kategorie 7-23 let prostřednictvím SCM zřizovaných u zapsaných spolků. Je třeba přivést k vrcholovému sportu i sportování děti a mládež a podpořit nedoceňovaný význam sportu pro formování osobnosti, zodpovědnosti ke kolektivu, soudržnosti, fair play, zdravé ctižádosti a soutěživosti, pochopení významu přátelství a v případě úspěšných sportovců i pozitivní vzory. Toto je důvod, proč přivést vrcholovému sportu i sportování děti a mládež od 7-23 let. Součástí této podpory je navazující základní a sportovní výkonnostní činnost mládeže, zejména ve sportech zařazených do programu olympijských her.“

Celou aktualizaci Koncepce podpory sportovních center mládeže 2021 - 2025 z října 2021 najdete na webu Středočeského kraje tady.

Podstránka věnovaná Sportovním centrum mládeže na webu Středočeského kraje je zde.