Veverka Štěpánka

Celý život žije v Mladé Boleslavi. Domov má v lesoparku Štěpánka. A florbalové barvy k ní skvěle ladí. Veverka Štěpánka je novou součástí Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. Nosí dres s číslem 98 a nepřehlédnete ji při žádném domácím zápase.

Lesopark Štěpánka zná snad každý Mladoboleslavák. Z centra stačí seběhnout schody a jste v přírodě podél říčky Klenice. Tamní cestičky vábí k procházkám rodiny. Dobře je znají i sportovci, potkáte tu běžce všeho věku. Pravidelně tu trénují také florbalisté. A všude kolem mají svůj domov veverky. 

Veverka Štěpánka je hrdá na své město. Miluje vše, co k Bolce patří. Taky je hudebně nadaná - umí skvěle na bicí, kytaru, klávesy, ale i s florbalkou! Ve svém videoklipu vystupuje v rytmu remixu písníčky Boleslav od skupiny Tři sestry. Florbalový text nazpívali hráči, příznivci a fanoušci klubu. 

Často kladené otázky (FAQ)

Kdo je veverka Štěpánka? 

Štěpánka je maskot Bolky. Součást týmu. Uvidíte ji při všech domácích zápasech. Je věčně usměvavá a umí to pořádně rozbalit. Největší radost má, když její oblíbená Bolka dá gól. 

Proč veverka?

Protože veverky patří do Bolky, žijí ve zdejším lesoparku Štěpánka, pár desítek kroků od centra města. Naše veverka je zvyklá na lidi, protože poblíž jejího domova na Štěpánce se to den co den hemží lidmi na procházkách, běžci nebo cyklisty. Štěpánka se těší na každý domácí zápas florbalové Bolky. 

Proč jméno Štěpánka?

Na to už jsme odpověděli u předchozí otázky. Veverka z lesoparku Štěpánka = veverka Štěpánka. 

Co Štěpánku baví? 

Štěpánka je moc šikovná. Když jsme jí ukázali florbalku, moc dobře si s ní a balonkem rozuměla. Mimochodem, hraje na levou stranu. Rozbalit to umí i na bicí, kytaru nebo klávesy, holka šikovná! Je to rocková hvězda! Ve svém videoklipu vystupuje v rytmu remixu písničky Boleslav od skupiny Tři sestry. 

Proč nosí na dresu číslo 98? 

V roce 1998 se v Bolce začal hrát florbal. Symbolicky tedy Štěpánce patří číslo 98. 

Přečtěte si také...

Veverka Štěpánka, další dílek do mozaiky Made in Bolka

Rozhovor s veverkou Štěpánkou