Spolupráce

Klub Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav je otevřený dlouhodobé spolupráci s dalšími florbalovými kluby a sportovními oddíly nejen z Mladoboleslavska. Spolupracujeme se školami, pořádáme superligové zápasy pro školáky a nabízíme výjezdní superligové zápasy.

Florbalová akademie Mladá Boleslav

Vedle Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav jde o druhý florbalový oddíl ve městě. Oba kluby mimo jiné propojuje Sportovní centrum mládeže Středočeského kraje Florbal Mladá Boleslav, jehož je Florbalová akademie paprskem. Členové Florbalové akademie mají možnost využívat benefit v podobě nabídky vstupenek na superligová utkání Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a mají zvýhodněné podmínky v klubové prodejně Made in Bolka Shop ve stejné výši jako členové Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav.

V kategoriích elévů, mladších žáků a starších žáků funguje propojení Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a Florbalové akademie Mladá Boleslav a družstva se připravují v rámci společných tréninků s cílem co nejkvalitnějšího tréninkového procesu a rozvoje hráčů. 

Orka Florbal

Od sezony 2020/2021 klub spolupracuje s oddílem Orka Florbal, který má základy ve Staré Boleslavi, Čelákovicích, Milovicích, Horních Počernicích a Brandýse nad Labem. Obě strany se domluvily na partnerství v oblasti výchovy a přípravy hráčů pro oba týmy, rozvoje mládeže a sdílení informací. Vzájemné sympatie, geografické položení s dobrou dojezdovou vzdáleností i středočeská příslušnost představují velký potenciál. Prvním společným úspěchem bylo vítězství Orky na Czech Open 2020 v kategorii Muži Pro, na kterém se podílelo i několik talentovaných hráčů Mladé Boleslavi. 

Oba kluby propojuje též Sportovní centrum mládeže Středočeského kraje Florbal Mladá Boleslav, jehož je Orka Florbal paprskem.

Floorball Club Falcon a FBC Draci Říčany

Společně s výše zmíněnou Florbalovou akademií Mladá Boleslav a Orkou Florbal jsou oddíly Floorball Club Falcon a FBC Draci Říčany dalšími dvěma paprsky Sportovního centra mládeže Středočeského kraje Florbal Mladá Boleslav.

FK Mladá Boleslav

Partnerství nejúspěšnějšího fotbalového a florbalového klubu Středočeského kraje. Mladoboleslavští "sousedé" (Městská sportovní hala je vedle Městského stadionu) spolupracují na sportovní, organizační i marketingové bázi. Trenéři obou klubů se účastní společných seminářů a besed, vzájemně se inspirují a rozšiřují obzory. Při fotbalových i florbalových zápasech v nejvyšší soutěži probíhají soutěže o dárky partnerského klubu. V březnu 2019 fotbalová mládež navštívila superligové utkání Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - ACEMA Sparta Praha, malí fotbalisté doprovodili florbalisty na hřiště a o přestávce si vyzkoušeli florbal proti vrstevníkům. V dubnu 2019 pořádaly kluby společnou autogramiádu v Bondy centru. V září 2022 se zástupci FK Mladá Boleslav účastnili Dialogů s Michalem Ježdíkem a Slavomírem Lenerem, což byla akce pořádaná boleslavským florbalovým klubem.

IBK Dalen (Švéd.)

Tradiční švédský klub a účastník nejlepší klubové florbalové soutěže na světě, švédský vicemistr z let 2012 a 2013. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se od roku 2016 účastní špičkového turnaje Umeå Scandic Cup určeného dospělým týmům, který pořádá IBK Dalen ve svém domovském městě Umeå. Mládežnická družstva v minulosti startovala na turnaji Umeå Floorball Festival. Naopak IBK Dalen byl účastníkem tří ročníků mezinárodního turnaje Bohemia Trophy v Mladé Boleslavi v letech 2017, 2018 a 2019, na což navázal startem na ŠKO-ENERGO CUPU v létě 2022. Kluby také úspěšně spolupracovaly během koronavirové pandemie na podzim 2020, kdy ve švédském klubu krátkodobě působili Jakub Gruber, Jakub Bína, Filip Zakonov, Marek Korych a Jan Zoufalý.

Floorball Köniz (Švýc.)

Elitní švýcarský klub se účastní letního mezinárodního florbalového turnaje v Mladé Boleslavi nepřetržitě od roku 2019. V letech 2020 a 2021 na ŠKO-ENERGO CUPU triumfoval. Spolupráce začala už v roce 2011, kdy se mladoboleslavský tým připravoval v letním období na Pohár mistrů právě ve Švýcarsku a s Floorball Köniz odehrál přípravný zápas.

Školy a florbal

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav ve svém regionu spolupracuje s mateřskými, základními a středními školami i ŠKODA AUTO Vysokou školou. Hráči a trenéři klubu navštěvují školy, připravují ukázkové hodiny a přispívají ke florbalovému rozvoji mladoboleslavských školáků. Pravidelný florbalový kroužek probíhá v Mateřské škole Sluníčko Mladá Boleslav a na 8. Základní škole Mladá Boleslav.

Od podzimu 2016 organizuje Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav superligové zápasy pro školáky v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi, které patří k nejnavštěvovanějším utkáním soutěže a díky své atmosféře se stávají pro děti nezapomenutelným sportovním zážitkem. Po dvouletých koronavirových komplikacích, kdy nebylo možné zápasy pro školáky organizovat, se Bolka k úspěšnému projektu vrátila dvěma uspořádanými zápasy v září 2022. 

Řada mladoboleslavských hráčů v čele s reprezentantem Adamem Hemerkou během působení v Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav studuje či úspěšně dokončila studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole. Úspěšným absolventem je například Milan Tomašík.

Video: Jak vypadá zápas pro školáky v Mladé Boleslavi

Výjezdní superligové zápasy

Mladoboleslavský florbalový klub nabízí oddílům a ostatním městům uspořádání elitního zápasu Tipsport Superligy v jejich městě. V minulosti Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav vyvezl svá utkání na zimní stadion do České Lípy (říjen 2015), další sezonu zahajoval v Jičíně (září 2016) a naposledy při výjezdním utkání cestoval do Teplic (říjen 2017), kam na zápas proti Ústí nad Labem přišlo 705 fanoušků. V případě zájmu můžete kontaktovat info@florbalmb.cz

Video: Jak se dělá výjezdní zápas Tipsport Superligy v Teplicích