Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav stvrdil úspěšnou základní část Livesport Superligy 2024/2025 domácím vítězstvím 14:6 nad FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Sebevědomí Bolky před play-off může kromě výkonů posilovat i řada milníků, kterých tým v základní části dosáhl.
Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav nastoupí v utkání 26. kole Livesport Superligy doma proti týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Hraje se v sobotu 15. března v MSH Mladá Boleslav od 17.00 hodin.
Série týmu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav bez prohry trvá v Livesport Superlize už 20 zápasů. Už jistí vítězové základní části ji zaokrouhlili v Havířově proti Vítkovicím, nad kterými vyhráli 5:2. V sobotu Bolka završí první část sezony od 17.00 hodin proti Ostravě a bude to poslední test před play-off.
Sharing is caring, a proto se těšíme nejen na sdílení našich znalostí a zkušeností, ale i na diskusi s vámi. Společně se obohatíme o nápady, které nás dosud nenapadly, nebo si potvrdíme věci, které jsme dlouho chtěli vyzkoušet, ale nikdy na to nenašli dost odvahy či času. Kdy? V sobotu 31. května na trenérském školení s názvem Bolka Mindset: rozvoj hráčů skrze kulturu. Program se uskuteční ve Skills Aréně na adrese Zalužanská 1267, Mladá boleslav.
Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav nastoupí ve 20. kole Livesport Superligy venku na hřišti týmu Kanonýři Kladno. Hraje se v sobotu 8. února v SH BIOS Kladno od 18.00 hodin.
20. kolo Livesport Superligy Kanonýři Kladno - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav sobota 8. února, 18.00 hodin, SH BIOS Kladno Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz Videopřenos na ceskyflorbal.TV Rozhodčí: Michal Prouza, Petr Rogowski Delegát: Jan Zima
Fakta o soupeři
Kanonýři Kladno Aktuální umístění v Livesport Superlize: 11. místo, 18 bodů Nejproduktivnější hráč v základní části Livesport Superligy: Matyáš Bachmaier 24 bodů (9+14) Hlavní trenér: Dušan Přívara
Slovo trenéra před utkáním
Joonas Naava, hlavní kouč Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: „Minulý týden jsme se dávali dohromady po finále Champions Cupu a mnoho hráčů se také účastnilo Polish Cupu s reprezentací do 19 let. Teď jsme zpět pohromadě a soustředíme se na Livesport Superligu.
Přestože z finálového výsledku Champions Cupu jsme byli všichni zklamaní, snažíme se vzít si z toho pozitiva. Celá cesta turnajem byla skvělou zkušeností, nastupovali jsme proti špičkovým soupeřům a čtyři z pěti zápasů jsme vyhráli. Teď je před námi devět zápasů v základní části a pak play-off. Chceme do něj jít z prvního místa, což znamená, že musíme být devětkrát velmi dobří, a to platí i o sobotě.
Kladno má kvalitní tým s mnoha talentovanými hráči. Leccos naznačilo už v prvním vzájemném utkání u nás doma. Víme také o jejich domácím publiku, v Kladně jsme hráli v minulé sezoně pohárový zápas. Chceme zvítězit a udržet první místo v tabulce.“
Tři příběhy utkání
Už zbývá jen Livesport Superliga. Champions Cup je dohraný, z Poháru Českého florbalu byla Bolka vyřazena ve čtvrtfinále, takže zbývá poslední meta. Livesport Superliga je rozehraná pro tým Joonase Naavy nadějně, drží v ní sérii 12 zvládnutých zápasů.
Play-down, nebo předkolo? Situace v tabulce od devátého místa po třinácté je tuze vyrovnaná a ve smečce mužstev bojujících o předkolo jsou i Kanonýři. Každý bod může být v závěrečných kolech rozhodující. Pro Kladno je důležitá středeční výhra 5:4 v přímém souboji v Ostravě.
Po osmi letech za nejvyšší soutěží do Kladna. Poprvé od sezony 2016/2017 se zase bude hrát duel dvou středočeských klubů v Kladně. Před osmi lety tam Bolka zahajovala sezonu výhrou 5:1 a byl to tehdy také první start v nejvyšší soutěži pro Filipa Zakonova, nyní reprezentanta a bronzového medailistu z mistrovství světa v Malmö.
Koho sledovat
Jakub Kopecký (Kanonýři Kladno): Kdysi jako talentovaný junior debutoval v nejvyšší soutěži v barvách Bolky. Poté dlouho působil v Liberci a po epizodě ve švédském Helsingborgu se v úvodu tohoto kalendářního roku vrátil jako velká posila do Kladna.
Filip Zakonov (Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav): Bolka v týdnu před cestou do Kladna oznámila několik prodloužení kontraktů, mezi nimi i právě s Filipem Zakonovem. On a jeho spoluhráči půjdou do zápasu přesně dva týdny po finále Champions Cupu v mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Areně.