72_20240709_142825.jpg
73_20240712_104225.png
2163_20230829_171839.jpg

Trenéři hodnotí úspěšný Salming Cup 2023

V pěti kategoriích se představily mládežnické týmy Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav na mezinárodním turnaji Salming Cup 2023 v Praze. Jak výsledky a výkony hodnotí trenéři jednotlivých týmů?

Elévové (Kategorie Kids 3+1 U11) - 1. místo

Trenér Tadeáš Chroust: „Osobně jsem se na turnaj těšil. Věřil jsem, že můžeme zahrát dobrý turnaj a udělat hezký výsledek. Už v základní skupině kluci ukázali, že během předchozí sezony udělali velký kus práce a umí hrát hezký florbal. Kluci si vytvářeli plno brankových příležitostí a měli chuť dávat góly, což se dařilo. 

Velmi těžký zápas nás čekal v semifinále, kde kluci museli prokázat i silnou mentální odolnost. V poslední půl minutě během sedmi vteřin jsme ztratili náskok dvou golů, abychom následně dvě branky vstřelili a postoupili do finále. Tam si kluci šli za vítězstvím a přesvědčivě jsme vyhráli. 

Všechny kluky musím pochválit za přístup a nasazení během celého turnaje. Těšilo mě, že jsme celý turnaj odehráli v duchu fair play bez negativních reakcí na soupeře či rozhodčí. Díky tomu jsme se soustředili pouze na florbal a bylo to vidět. Věřím, že kluci si udrží takové nadšení i do celé sezony a budou se chtít i nadále zlepšovat a uděláme spolu další hezké výsledky. Děkuji rodičům za podporu.“

Mladší žáci (Kategorie Next Generation U13) -  3. místo

Trenér Roman Balcar: „S umístěním na turnaji jsem spokojený. Tým, který na Salming Cupu hrál, ukázal sílu a bojovnost,  zejména ve čtvrtfinále proti Black Angels a v utkání o 3. místo s Karlovými Vary. Zažili jsme vítězství i porážky, ale s každým dalším utkáním jsme se jako tým zlepšovali a velmi jsme si přáli zahrát si finále. 

V klíčovém utkání se Spartou se však ukázalo, že na tento moment ještě nejsme připraveni. Tým nakonec dokázal najít společnou řeč v tom, jak by hra měla vypadat, jak využít své silné stránky, jak si vzájemně pomáhat a souboj o medaili jsme ovládli bez obdržené branky. 

Děkuji Mírovi Fořtovi za skvělou trenérskou práci a podporu, klukům za předvedený výkon a super oslavu po medailovém ceremoniálu a rodičům za podporu v hledišti i mimo něj. Těším se na další společné akce a příští rok pojedeme na Salming Cup bojovat o zlato.“

Starší žáci (Kategorie Youngstars U15) - finále B

Trenér Robert Šmol: „ILetos se nám podařilo vytvořit velmi zajímavou sestavu, kdy máme jak zkušené hráče (Bekešský, Vaněk, M. Bouška, Michalovec, Blohon a další) tak i nové talentované posily z mladších žáků (Franek, Suchý, J. Bouška, Bucek a další).  Jeli jsme téměř celý turnaj na plné tři lajny, v bráně nás skvělými zákroky podrželi jak Tim Menke, tak Matěj Kocián.

Před turnajem jsme si řekli, že mezi základní principy, co chceme sledovat, je komunikace hráčů, respekt k soupeři a kompaktní hra s důrazem na napadání čepelí.

Nejprve jsme se utkali s Karlovými Vary, trápilo nás neproměnování šancí a také se nám minutu před koncem nepodařilo udržet náskok a remizovali jsme 5:5. Následně jsme po pěkném zápase přetlačili Kladno 3:2 a čekal nás poslední zápas ve skupině se skvěle hrajícím Tatranem. Tento zápas bych označil jako naše maximum, dosáhli jsme na remízu 4:4 a splnili jsme v něm všechna očekávání včetně nasazení do hry.

Vstup do osmifinále se nám bohužel nepodařil, opět jsme ztratili vedení v posledních vteřinách zápasu a nakonec jsme propadli do spodního pavouka po prohře na nájezdy. Salming Cup je zajímavý tím, že i po jedné prohře v play off padáte do spodní části a hrajete dále. Nejprve jsme přehráli Znojmo 4:2 a následně i Partizánské 3:2 (vyrovnávací branku zařídil svou první trefou na větších turnajích Filip Šmol, udělal nám radost :) ). 

Jediný zápas, který nám vysloveně nevyšel, bylo finále pavouka B, kde nám naši první prohru v základním hracím čase vrátili borci z Kladna. Z týmu mám radost a citím, že pokud budeme na sobě dále makat, tak by tento rok mohl být pro starší žáky velmi úspěšným.“

Dorostenci (Kategorie Challenge U17) - 4. místo

Trenér Petr Novotný: „Měli jsme několik herních prvků, na které jsem se v turnaji zaměřili. Jsem rád, že výkon se každým utkáním zlepšoval. Velmi pozitivně vnímám i velké herní vytížení každého hráče, celý turnaj jsme odehráli na dvě formace. Kluci se museli dotýkat svých fyzických limitů v každém utkání. Výsledkově nás mohou mrzet nezvládnuté nájezdy v semifinále. Tam jsme sebevědomí neprokázali. Jinak klukům musím poděkovat za lekci, protože i pro mě osobně to byla velmi cenná zkušenost.“

Junioři (Kategorie Junior U19) - finále B

Trenér Tomáš Feigl: „Turnaj byl pro nás přípravou před nadcházející kvalifikací CE juniorské ligy. Ukázal nám nedostatky ve hře, na kterých musíme v následujících 14 dnech pracovat. Zápasy proti slabším celkům jsme zvládli urvat silou, dobrou fyzickou připravenosti a střeleckou převahou. S těmi týmy, které chceme v sezóně porážet, jsme padli. 

Nejlepší z prohraných zápasů byl ten se Spartou, kdy jsme se vrátili zpátky do zápasu ze stavu 0:2 a hráli jsme opravdu dobře. Sparta nás nakonec zlomila kvalitním zakončením, které nás dlouhodobě trápí. Zápasy, které nás mrzí, jsou ty s brněnskými týmy. Bulldogs jsme měli porazit. Předváděli jsme solidní hru, herní převaha však ztroskotala na kvalitě zakončení, vždyť jsme na brankáře vyslali 34 střel! 22 z nich bohužel skončilo za bránou nebo na bloku soupeře. Utkání s druhým brněnským celkem Gullivers už nebylo tak vydařené. Soupeř byl aktivnější, měl lepší pohyb, který nám činil velké problémy. Hráli jsme málo na míčku, neustále pod tlakem. S tím jsme se nedokázali vypořádat. Závěrečná power play jen dokumentovala naši bezzubost v zakončení i ustrašenost v rozhodování. 

Pozitivní moment je to, že z týmu je cítit odhodlání se z nepovedeného turnaje poučit, ochota pracovat na zlepšení i hlad po úspěchu. Následující měsíc ukáže, jak silný tým máme a naznačí naše možnosti do juniorské sezony. Závěrečné 10. místo na Salming cupu je zklamáním, ale zároveň silným odrazovým můstkem do další práce.“

Turnajový web najdete na www.salmingcup.cz.

Tuto akci finančně podpořilo Statutární město Mladá Boleslav.