72_20240709_142825.jpg
57_20240612_150618.jpg
2376_20240523_110901.jpg

V květnu proběhl seminář s Joonasem Naavou

V úterý 21. května proběhl trenérský seminář vedený hlavním trenérem superligové Bolky Joonasem Naavou. Nesl název Leading by Knowledge a hlavním tématem byla práce s daty. Seminář probíhal dvě a půl hodiny za účasti florbalových trenérů, ale například také fotbalových hostů.

„První ze série přednášek na téma „Leading by Knowledge“ byla úspěšná. Joonas a jeho prezentace byla opět s jasnou vizí a plná informací, které nic neskrývaly o nás jako klubu ani o našem vnímání ligy. Těší mě, že účastníci byli různorodí – dorazili zástupci ze superligových i prvoligových klubů, ale třeba také lidé z fotbalu, kteří svými dotazy oživili diskusi novým směrem,“ zhodnotil seminář sportovní manažer Mladé Boleslavi Marek Chlumský.

Seminář navštívil mimo jiné také Zdeněk Bělík, vedoucí trenér přípravek FK Mladá Boleslav: „Děkuji Markovi za pozvání a organizaci vzdělávacího semináře, který byl velmi inspirativní, a to nejen z pohledu práce s daty, ale také k celkovému přístupu kouče k hráčům jako jednotlivcům, týmu a klubu.“

Na seminář se také přihlásil finský trenér Marko Ollonqvist, který působí v Německu jako kouč v klubu UHC Sparkasse Weissenfels a trenér německé reprezentace do 23 let: „Zaujalo mě, jaká data Mladá Boleslav používá, jak je v klubu využívají a jak daleko jsou ve využívání dat, které shromažďují. Viděl jsem věci, které bych chtěl zavést i v našem klubu, doufám, že se mi to povede v blízké budoucnosti. Jedna z nejlepších částí byla, když jsme mohli pokládat dotazy a vést o nich konverzaci. A pak mám zprávu pro všechny trenéry v Česku na jakékoliv úrovni. Berte to jako skvělou příležitost, navštěvujte tyto semináře, protože vám dají hodně.“

Další seminář se zaměří na kondiční data a celkovou práci s kondicí a zdraví hráčů v našem klubu. O podrobnostech bude Bolka včas informovat.

Téma zpracoval: Patrik Šebek

Rozvíjej se! Zapoj se do vzdělávacích a dalších akcí pro trenéry