72_20240709_142825.jpg
73_20240712_104225.png
2378_20240529_132246.jpg

Výsledky mládežnických týmů na Ostravských hrách a Nisa Open

Čtyři mládežnické týmy Bolky přivezly z Ostravských her několik velice slušných umístění. V mládežnickém týmu najdete všechny výsledky i komentáře trenérů.

Kategorie B19 (junioři) - konec ve čtvrtfinále

IBK Holice - Předvýběr.CZ Florbal MB 1:9
FBC Red Bull - Předvýběr.CZ Florbal MB 2:8
Předvýběr.CZ Florbal MB - TJ Slovan Havířov 9:2
Předvýběr.CZ Florbal MB - SK VS Dubnice U19 1:2
Předvýběr.CZ Florbal MB - Asper Šumperk 7:3

Komentář trenéra Tomáše Feigla: Ostravsky turnaj pro nás vždy znamenal rozlučku s končícími ročníky juniorské kategorie. Letos s námi z ročníku 2005 pouze Vašek Klepal, takže to byl spíše přípravný turnaj na novou sezónu. Soupeři se skupině nás moc neprověřili a skupinu jsme suverénně vyhráli. Ve čtvrtfinále nás čekal tým Aspera Šumperk. Podobně silnému soupeři jsme na turnaji ještě nečelili a bylo to znát. Naše převaha v držení míčku byla spíše symbolická, branky totiž střílel soupeř. Bohužel byl v zakončení mnohem nebezpečnější, my jsme dokázali v power play pouze korigovat a po zásluze jsme prohráli. Budiž to pro nás motivace do letní přípravy.

Kategorie B15 (starší žáci) - konec ve čtvrfinále

Snipers Bratislava - Předvýběr.CZ Florbal MB 3:1
Předvýběr.CZ Florbal MB - Zlín Lions 5:7
Předvýběr.CZ Florbal MB - FBC Intevo Třinec 6:3
Předvýběr.CZ Florbal MB - FBC Draci Říčany 3:2
Předvýběr.CZ Florbal MB - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 2:1
FBŠ Hattrick Brno - Předvýběr.CZ Florbal MB 3:1

Komentář trenéra Miroslava Vybírala: „Turnaj se pro nás vyvíjel jako na horské dráze, kdy slabší výkony vystřídaly skvěle výkony, které jsme nedokázali přenášet z jednoho zápasu hned do druhého. Během turnaje hráči postupně ukázali charakter a hráčskou kvalitu, a proto věřím tomu, že když budeme tvrdě a pilně pracovat, tak mohou hráči dosáhnout velkých výsledků. Tenhle turnaj nám ukázala potenciál a teď můžeme na něm pracovat, abychom v Brně na turnaji Open Game byli o další krok vpřed.“

Kategorie B11 (elévové) - 2. místo

Předvýběr.CZ Florbal MB - TJ Slovan Havířov 4:2
TROOPERS - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:7
FBC Intevo Třinec - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:5
Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice Bílí 1:5
Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice Modři 8:2
TROOPERS - Předvýběr.CZ Florbal MB 1:5
Předvýběr.CZ Florbal MB - TJ Slovan Havířov 2:0
Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice Bílí 0:1

Komentář trenéra Tadeáše Chrousta: „Na turnaj jsme odjížděli s velkými ambicemi. Naši chuť dojít v turnaji co nejdéle jsme ukázali už ve skupině, kde jsme nezvládli pouze zápas s Vítkovicemi, které trestaly naše chyby. 
Do play-off jsme šli z druhého místa. Dobrými výkony jsme se dostali do odpoledního finále. V něm se hrál na elévskou kategorii velmi dobrý florbal. Hráči obou týmů měli spoušti šancí, ale brankáři své týmy podrželi.
Zápas tedy po 30 minutách skončil 0:0 a šlo se do nájezdů. V něco byl soupeř šťastnější a vyhrál. Nás výsledek bolel, ale s odstupem času musíme druhé místo brát s radostí. Takový výsledek musí být motivací, ne uspokojením.
Děkuji hráčům za jejich přístup. Věřím, že do zbytku sezóny ještě dobře potrénujeme a dobře se připravíme na turnaj v Brně. 
Děkuji rodičům za osobní podporu na místě, tak na dálku.“

Kategorie B09 (přípravka) - 4. místo

Předvýběr.CZ Florbal MB Black - TROOPERS 3:2
1. SC TEMPISH Vítkovice Bílí- Předvýběr.CZ Florbal MB Black 5:2
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 5:6
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - MVIL Ostrava 5:2
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - 1. SC TEMPISH Vítkovice Modří 1:7
FBC TIGERS PORUBA - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 3:4
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - TJ Slovan Havířov 1:0
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - FBC TIGERS PORUBA 3:2
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - TJ Slovan Havířov 1:4
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - TROOPERS 4:5

Komentář trenéra Václava Mlsny: „O víkendu jsme s nejmladšími hráči vyrazili směr Ostrava na další neligový turnaj Ostravské hry. Na tomto turnaji nás poprvé čekal pětkový florbal. Kluci si museli zvykat na velké hřiště a na to že jich je 5. Myslím si, že se toho zhostili velmi dobře. V pátek jsme odehráli 3 utkání a pouze jedno vyhráli. Bohužel to bylo způsobené naší mizernou produktivitou. Měli jsme mnoho střel, ale většina šla mimo bránu a nebo trefovala brankáře. V sobotu jsme měli nabitý program. Odehráli jsme 4 utkání během jednoho dne. Bylo to pro nás fyzicky náročné, velké hřiště a hrací čas 2x15 minut. Ale i přesto jsme všechny zápasy v sobotu vyhráli. Ale opět nás trápila koncovka. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané. V některých jsme prohrávali, ale ukázali jsme že se nikdy nevzdáváme a dokázali je otočit. Nakonec jsme v základní skupině skončili na výborném 2. místě. V neděli ráno nás čekalo čtvrtfinále. Opět vyrovnaný zápas, kdy jsme prohrávali, ale dokázali jsme ho vyrovnat a čekali nás nájezdy. V těch jsme až v 7. sérii rozhodli o vítězství. Infarktové momenty pro všechny fanoušky. V semifinále jsme hráli proti Havířovu. Tento zápas byl náš nejméně povedený. Zaslouženě jsme prohráli. Soupeř byl ve všem lepší. V zápase o 3. místo jsme narazili na Troopers. Měli jsme špatný vstup do zápasu a prohrávali už 4:0. Opět jsme ukázali, že se nevzdáváme a dokázali srovnat na 4:4. Opět nás čekali nájezdy. V nich nakonec byl šťastnější soupeř. Bohužel to pro tým necinklo, ale jsem na kluky neskutečně pyšný. Byl to první přespávací turnaj pro většinu týmu. Velmi náročný program, ale i přesto jsme předváděli skvělou hru. Každým zápasem jsme byli lepší a lepší a za to jsem neskutečně rád. Byl tam obrovský progres. Kluky chci pochválit za skvělou reprezentaci klubu a za chování. Ostudu jsme určitě neudělali. Nakonec chci poděkovat rodičům, že nás přijeli podpořit v tak velkém počtu. Skvěle fandili a hnali kluky dopředu.“

Salming Nisa Open 2024

Kategorie B15 3+1 (starší žáci) - 1. místo

TJ Sokol Koberovy - Předvýběr.CZ Florbal MB 10:3
Předvýběr.CZ Florbal MB - MFBC U15 2:7
Předvýběr.CZ Florbal MB - Mývalové Starý Harcov 11:5
TJ Sokol Koberovy - Předvýběr.CZ Florbal MB 11:5
Předvýběr.CZ Florbal MB - MFBC U15 6:0
Předvýběr.CZ Florbal MB - Mývalové Starý Harcov 14:0

Komentář trenéra Radka Štěpánka: „Tým starších žáku se vydal prestižní turnaj do Liberce na NISA OPEN 2024, kde nás čekala nová zkouška v trojkovém florbalu. Začátek třídenní výzvy, který pro nás začal hořkou porážkou a museli jsme se přizpůsobit, rychlostí a intenzitou, kterou se tento florbal hraje.

Tým se svojí silou a přístupem pomalu začal rvát o dobré umístění a každou hrou byl znát posun. Tým zažíval i krizi, ale každá nová hra pro nás znamenala, že budeme bojovat srdcem. A to nás dostalo až do finále. Tým už čekal jen jedna výzva porazit soupeře, který nás vždy porazil. A i to se týmu povedlo a dokázal nemožné a to, že hra nekončí dokud rozhodčí nepískne konec.

Tým si odváží super zážitek a cenné zlaté medaile. Jako trenér týmu moc děkuji za to, jak hráli, jaký byl přístup, co dokázali a hlavně, že to nevzdali. Děkuji i rodičům, p. Linhartovi za spolupráci a lidem z Bolky, kteří nás podporovali a fandili“


Zpracoval: Karel Schamberger